Galeria zdjęć

Rosyjski Kościół

BUłGARIA / .. / Sofia

Zdjęcia: Sofia, .., Rosyjski Kościół, BUłGARIA
odsłon: 237 | poleca: 9 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-07-13 22:10
Data wykonania
kwiecień 2018
Miejsce
Dodane do galerii
Bułgaria

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Zapomniałem dodać, że ta cerkiew w środku też jest interesująca :)

Nie zaglądałem do Wikipedii, ale jak widzę jej definicja tylko potwierdza mój komentarz :)

Zagoniłeś mnie, Antoni, do roboty ;). Wikipedia mówi, że "Rozróżnienie między „Cerkwią” a „Kościołem” jest tradycyjne i specyficzne dla narodów Rzeczypospolitej. Do XVI w. zarówno organizacje wyznaniowe, jak i świątynie chrześcijańskie w języku staropolskim można było wymiennie określać obydwoma pojęciami. Ścisłe rozgraniczenie nastąpiło dopiero w końcu XVI w. i definitywnie w wieku XVII, w toku polemik prawosławno-katolickich wokół unii brzeskiej[4]. We współczesnej polszczyźnie nazwa „Cerkiew” jest używana wyłącznie w odniesieniu do Kościołów prawosławnych i unickich wywodzących się z prawosławia[5], zaś wszelkie pozostałe wyznania określa się jako „Kościoły”. "To by było na tyle"

Można też powiedzieć Dom Boży, myślę, że tylko w Polsce rozróżnia się kościoły i cerkwie, a to jest tylko kwestia języka... :)

Tak, Leszku, pewnie nazywana Rosyjskim Kościołem prawosławnym, bo budowana była według rosyjskiego architekta i te w Rosji, na Ukrainie itd. prypomina. Wóczyłam sie z mapą, na której stało " Russian Church.

Obiekt piękny lecz to jest cerkiew św. Mikołaja a nie kościół. Pozdrawiam.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CHILE / Stołeczny / Santiago de Chile

KAMBODżA / Prowincja Phnom Penh / Phnom Penh

POLSKA / zachodniopomorskie / Szczecin

POLSKA / zachodniopomorskie / Szczecin

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl