Galeria zdjęć

Assalama

MAROKO / Tarfaya / nad Atlantykiem

Zdjęcia: nad Atlantykiem, Tarfaya, Assalama, MAROKO
odsłon: 337 | poleca: 24 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2019-04-01 10:05
Data wykonania
styczeń 2019

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

No, nie do końca. Ja z ciemnej strony mocy ... a raczej przemocy ;-)

No Colmar to my po jednych pieniądzach,jak widzę też jeżdżący po wodzie zasolonej.

Jasiek, Ty jako doświadczony pies pustyni, zapewne wiesz, że w takich "sprawach" oficjalnych wersji jest tyle ile zainteresowanych stron - administracji portowej, armatora, SAR-u, ratowanych, ubezpieczyciela, sądowa itd. Przeglądałem kiedyś raport jednej z komisji w tzw. obiegu wewnętrznym. Generalnie chodziło o to, że nie ustalono z całą pewnością momentu " odkrycia" zalewania przedziału i zgłoszenia tego faktu do kapitanatu, bo w cudowny sposób zaginął fragment wymiany korespondencji dotyczacy tego zdarzenia. Co do "maszyn" to już nie pamiętam, ale coś kołacze mi się w łepetynie, że jeden silnik chyba "walczył", ale przy tym wietrze i powierzchni nawiewu był bez szans. Jedna kotwica zadziałała - załoga miała chytry plan, żeby przy pomocy obu delikatnie wsunąć się na łachę dziobem do wiatru i osadzić prom na równej stępce, niestety na jednej za mocnoj łukował i wyszło jak wyszło.
Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję Wszystkim za polecenia,a Colmarowi za wyczerpującą informację dotyczącą Assalamy,bo wersja oficjalna głosi,że poszły mu maszyny,a potem kotwice i z tego powodu wysztrandował.

Hmmm, prom Assalama "wjechał" celowo na mieliznę po tym jak przy manewrze odcumowania w terminalu Tarfaya "pierdyknął" w nabrzeże i rozczelnił kadłub. Ponieważ liczył w momencie awarii ponad 40 wiosen władze portowe chcąc uniknąć wyłączenia portu na "dłuższy" czas skierowały nabierającą wodę Assalama'ę z ponad setką ludzi na wody zewnętrzne.
Dzięki tej decyzji mamy fotogeniczny obiekt i Jasiek to wykorzystał ;-)
3500 GRT nie nazwałbym znacznym tonażem.

Statki o znacznym tonażu bardzo trudno ściągnąć z mielizny , dlatego pozostają na zawsze, jako malownicze wraki.

Twoje zdjęcia wraków mogłyby posłużyć za sceneria do niezłych filmów post apokaliptycznych ..

Kolejny wrak?

Się wkomponował :)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ANGLIA / - / Norfolk

MALTA / . / St. Peter's Pool

POLSKA / Małopolska / Tatry

HISZPANIA / Galicia / Cabo Fisterra

ANGLIA / - / Norfolk

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl