Galeria zdjęć

Markusowce - Pałac/Zamek.

SłOWACJA / Spisz. / Markusowce.

Zdjęcia: Markusowce., Spisz., Markusowce - Pałac/Zamek., SłOWACJA
odsłon: 58 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-07-16 16:44
Data wykonania
wrzesień 2018

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Miesjcowość Spisza, która powstała jako strażnica i graniczna miejscowość około XII w. W miejscowości jest gotycki kościół św. Michała z XIII w. z zachowanymi częściami zamku. Miejscowość później stała się siedzibą rodziny Mariaszowiec, którzy poleci

Komentarze do zdjęcia

Miesjcowość Spisza, która powstała jako strażnica i graniczna miejscowość około XII w. W miejscowości jest gotycki kościół św. Michała z XIII w. z zachowanymi częściami zamku. Miejscowość później stała się siedzibą rodziny Mariaszowiec, którzy polecili postawić tu renesansowy pałac, później przebudzabytkowych instrumentów klawiszowych. Jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli południowego Spiszaowany w stylu rokokowym. W pałacu jest stała wystawa mebli historycznych.
Wokół pałacu jest park w stylu francuskim z rokokowym, letnim zameczkiem Dardanely, gdzie mieści się stała ekspozycja we wschodniej Słowacji jest pałac w Markušovcach. Pałac, który zbudowano w połowie XVII wieku miał pierwotnie charakter twierdzy. Pierwotny wygląd renesansowej twierdzy z okrągłymi wieżami na narożach w 1773 roku zmieniła duża przebudowa w stylu rokoko. Krótko po tym Wolfgang Máriássy, z okazji oczekiwanego przyjazdu cesarza Józefa II, rozpoczął w ogrodzie pałacu budowę letniej siedziby Dardanely. Po odnowieniu obiektów (w latach 1984-1994) znajduje się w pałacu ekspozycja mebli historycznych poszerzona o zbiory pochodzące także z innych obiektów wschodniej Słowacji. W letniej siedzibię znajduje się ekspozycja klawiszowych instrumentów muzycznych Muzeum Spisza z siedzibą w mieście Spišska Nová Ves. Wspaniała sala reprezentacyjna siedziby letniej, ozdobiona imponującymi freskami służy jako sala koncertowa.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Nadrenia Pallatynat / Frankenstein

POLSKA / województwo łódzkie / Łódź

KUBA / Cayo Guillermo / Cayo Guillermo

CZECHY / Czeski Raj / Hruboskalsko

CZECHY / Czeski Raj / Hruboskalsko

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl