Galeria zdjęć

Piękna ruina

POLSKA / śląskie / Sławików

Zdjęcia: Sławików, śląskie, Piękna ruina, POLSKA
odsłon: 296 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-09-29 19:25
Data wykonania
sierpień 2020
Miejsce
Dodane do galerii
Zabytki polskie

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Zam jednego dyrektora Muzeum, co pięknie urządził sobie poniemieckie mieszkania.Piłam na 18-tke kawę z chińskiej zastawy epoki????? Zasłużony...ale może to lepsze niż rozkradanie np. pianoli na opał (świadek naoczny). Kamieniec Ząbkowicki to mój ukochany Pałac. Coraz więcej odrestaurowanych, kupionych przez zagranicznych właścicieli, wyposażonych nieoryginalnie ale to lepsze miń dewastacja. Powinnam zrobić galerie ale cos mi sie nie chce.

Zgadzam się z Tobą, przewodnicy np. w Kamieńcu Ząbkowickim, wspomnieli o tym rozkradaniu po wojnie, do dzisiaj ludzie mają w domach meble z tych zabytków, gdyby to wróciło, moglibyśmy oglądać wyposażenie wnętrz, jak za dawnych lat. :)

Na Dln. Śl. wiele pałaców i rezydencji większość tez zniszczyli "przyjaciele" ale reszty dokonała miejscowa ludność napływowa. Niektóre, nieźle sie jeszcze miały w l. 70-80. Pierwsze prywatyzacje niezbyt udane. Opieka konserwatorska niby jest . Idzie ku lepszemu. Szkoda tak dużej rezydencji. Czeka ją tylko już status "malowniczej ruiny"? Stylowo podobna do wielu dolnośląskich ale nie znalazłam dzieł A.v.Eicksteda na Dln. Śl.

Zniszczenia zawdzięczamy "przyjaciołom". A neoklasycystyczny pałac z 1865 r. zaprojektował architekt Adalbert von Eickstedt.

Jestem pies na zabytki. Zwłaszcza te na uboczu i zaniedbane. Trasa Kędzierzyn K.-Racibórz nie taka na uboczu. Jak to sie sie stało , że nie znam Sławikowa? Rozmach architektury i zniszczeń poraża. Komu zawdzięczamy ten stan?
Dolnoślązaczka.

Naprawdę piękna:)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SZWECJA / Szwecja zachodnia / Smögen

WłOCHY / Toskania / Pienza

ARMENIA / Republika Arcach / Górski Karabach

TYBET / Lhasa / Lhasa

AUSTRIA / Ziemia Salzburska / Zell am See

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl