Galeria zdjęć

Tajemnicza Willa Wintera

HISZPANIA / Fuertventura / Cofete

Zdjęcia: Cofete, Fuertventura, Tajemnicza Willa Wintera, HISZPANIA
odsłon: 496 | poleca: 11 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-01-18 08:40
Data wykonania
grudzień 2020
Miejsce
Dodane do galerii
Fuerteventura

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Zainteresowanych historią tej budowli odsyłam do artykułu Antoniego

Komentarze do zdjęcia

Antoni, dzięki :)

Na uzupełnienie mojej relacji polecam film dokumentalny "Polowanie na Hitlera". http://m.cda.pl/video/5678386e

Dziękuję. Starałem się obnażyć niezbyt jasne legendy dotyczące Wintera i jego willi

Antoni, bardzo ciekawy artykuł, dzięki

Antoni, zgadza się, osoba która mnie wpuściła (nie wiem czy to był Pedro) mówiła coś o niedobrych relacjach z władzami wyspy.

W moim artykule opisuję spotkanie i rozmowę z Pedro Fumero, którego dziadek był administratorem Cofete, a którego uwięził Gustaw Winter, za zgodą Franco. Pamiętaj, że droga, którą dotarłeś na plażę w Cofete budowali przeciwnicy geralisimusa Franco, więźniowie z obozu koncentracyjnego w Tefía. Kilka lat temu rząd Hiszpanii, prawdopodobnie za namową firmy hotelarsko-budowlanej Lopesan S.A., która powstała z inicjatywy grupy nazistów związanych z Gustawem Winterem i kapitałem zgromadzonym po II wojnie światowej, zapowiedział, że przekształci willę w nowoczesny hotel. Pedro Fumero kiedy to usłyszał powiedział, że to tak jakby otworzyć hotel w Auschwitz i zdecydował się na samowolne wtargnięcie do willi, aby odkryć i pokazać światu jej tajemnice. Sympatyczny Pedro nie jest bogaty, zaś władze nie akceptują jego decyzji i protestu, penetruje dolne kondygnacje obiektu, z których pochodzą eksponaty w muzeum.

Szkoda, że jest w takim opłakanym stanie.

Tak Antoni, przyczyniłeś się do rozpropagowania tej willi. Teraz trochę jest tam wycieczek, a w samym budynku graciarnia nazywana szumnie muzeum.

Paweł dziękuję za rekomendacje i przepraszam za nie oczekiwane atrakcje. Artykuł by nie powstał, gdybym nie spotkał Juana, który przy kolejnym kieliszku wina pochwalił się, że chodził do szkoły z dziećmi Gustawa Wintera. Kiedy opublikowałem artykuł, pracownik Ambasady Hiszpańskiej zarzucił mi, że zamiast zachwycać się krajobrazami Półwyspu Jandia, szukałem sensacji. Odpowiedziałem, że szukałem prawdy i że dziwi mnie, że chcą by tajemnice z czasów generalissimusa Franco, który udostępnił teren półwyspu Jandia nazistom nadal pozostały nie odkryte. Byłem jednym z pierwszych, który napisał szerzej o tym co się działo w Willi Wintera. Dzisiaj podobnych artykułów jest już sporo w sieci, powstały filmy dokumentalne. Jednym słowem historia Cofete i tego co się tam wydarzyło w czasie i po II wojnie światowej, przestaje być tajemnicą

Do trzech razy sztukaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak do Łomnickiego Stawu.

EGIPT / Hurghada / okolice Hurghady

AUSTRALIA / Sydney / Centrum

HISZPANIA / Teneryfa / El Teide Park

ETIOPIA / środkowa Etiopia / napotkany po drodze

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl