Galeria zdjęć

Izby - cerkiew św. Łukasza.

POLSKA / woj.małopolskie. / pow.gorlicki.

Zdjęcia: pow.gorlicki., woj.małopolskie., Izby - cerkiew św. Łukasza., POLSKA
odsłon: 113 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-08 17:10
Data wykonania
październik 2018

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje: Późnoklasycystyczny, zbudowany z kamienia, otynkowany. Złożony z trójprzęsłowej nawy i półkoliście zamkniętego prezbiterium oraz transeptu z identycznie zamkniętymi ramionami. Od frontu do nawy dostawiona jest wysoka kwadratowa wieża o podziałach ra

Komentarze do zdjęcia

Cerkiew w Izbach to późnoklasycystyczna, zbudowana z kamienia, otynkowana. Złożona z trójprzęsłowej nawy i półkoliście zamkniętego prezbiterium oraz transeptu z identycznie zamkniętymi ramionami. Od frontu do nawy dostawiona jest wysoka kwadratowa wieża o podziałach ramowo-pilastrowych, podzielona gzymsami na trzy kondygnacje i nakryta hełmem baniastym z latarnią. Nawę, prezbiterium i transept nakrywają dachy dwuspadowe z czterema baniastymi wieżyczkami ze ślepymi latarniami nad skrzyżowaniem naw, nad ramionami transeptu oraz nad apsydą prezbiterium. Wnętrze nakryte jest sklepieniami żaglastymi na gurtach, apsyda prezbiterium i ramiona transeptu nakryte hemisferycznie.

Inne zdjęcia tego użytkownikaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Dolina Renu / Oberwesel

BUłGARIA / obwód Burgas / Nesebyr

BUłGARIA / obwód Burgas / Nesebyr

BUłGARIA / obwód Burgas / Nesebyr

BUłGARIA / obwód Burgas / Nesebyr

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl