Galeria zdjęć

Polany - cerkiew św. Michała Archanioła.

POLSKA / pow. nowosądecki. / gmina Krynica Zdrój.

Zdjęcia: gmina Krynica Zdrój., pow. nowosądecki., Polany - cerkiew św. Michała Archanioła., POLSKA
odsłon: 104 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-09 17:10
Data wykonania
październik 2018

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Cerkiew św. Michała Archanioła w Polanach – dawna cerkiew greckokatolicka, wzniesiona w 1820 w Polanach. Jest to budowla konstrukcji zrębowej, orientowana, trójdzielna o pomieszczeniach na rzucie kwadratu. Do węższego od nawy kwadratowego prezb

Komentarze do zdjęcia

Cerkiew św. Michała Archanioła w Polanach – dawna cerkiew greckokatolicka, wzniesiona w 1820 w Polanach. Jest to budowla konstrukcji zrębowej, orientowana, trójdzielna o pomieszczeniach na rzucie kwadratu. Do węższego od nawy kwadratowego prezbiterium przylega od północy zakrystia. Wieża konstrukcji słupowo-ramowej, o pochyłych ścianach, z pozorną odeskowaną izbicą zwieńczona kopulastym hełmem z pozorną latarnią. Podobne zwieńczenia wieżyczek nad nawą i prezbiterium, wszystkie zakończone krzyżami każdy w innym kształcie. W przyziemiu wieży przedsionek otoczony zahatą. Przyczółkowe dachy dwuspadowe o różnej wysokości kalenicy kryte blachą. Ściany pokryte gontem. Cerkiew wpisano na listę zabytków w 1964. Została włączona do małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Mazowsze / Zamek Liw

POLSKA / Dolina Noteci / Puszcza Notecka

POLSKA / woj.podlaskie. / Wysoczyźnie Drohiczyńskiej

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl