Galeria zdjęć

Leluchów - cerkiew św. Dymitra.

POLSKA / pow. nowosądecki. / gmina Muszyna.

Zdjęcia: gmina Muszyna., pow. nowosądecki., Leluchów - cerkiew św. Dymitra., POLSKA
odsłon: 123 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-12 14:16
Data wykonania
październik 2018

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:info pod zdjęciem:https://visitmalopolska.pl/pl_PL/obiekt/-/poi/cerkiew-greckokatolicka-pw-sw-dymitra-w-leluchowie. http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&id=99. https://malopolska.szlaki.pttk.pl/2941-pttk-malopolska-cerkiew-greckokatolicka

Komentarze do zdjęcia

Cerkiew parafialna greckokatolicka św. Dymitra w Leluchowie (obecnie kościół rektoralny rzymskokatolicki) powstała w 1861 r.Cerkiew łemkowska zbudowana została w konstrukcji zrębowej, a ściany pokryto gontem. Znajdująca się wewnątrz na stropach i ścianach polichromia ornamentalna pochodzi z pocz. XX w. Wyposażenie cerkwi stanowią: ikonostas (ściana z ikonami) rokokowo - klasycystyczny z 1895 r. autorstwa A. i M. Bogdańskich (niektóre ikony wykonał w 1873 r. V. Zomph), ołtarz główny z baldachimem z XIX w. oraz dwa ołtarze boczne. Przy cerkwi stoi nieduża dzwonnica z drewnianym zwieńczeniem.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / Morawy / Brno

WłOCHY / Lazio / Rzym

POLSKA / małopolska / dolina karpia

POLSKA / małopolska / dolina karpia

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl