Galeria zdjęć

Szczytna - neogotycki zamek "Leśna".

POLSKA / woj. dolnośląskie. / pow. Kłodzko.

Zdjęcia: pow. Kłodzko., woj. dolnośląskie., Szczytna - neogotycki zamek "Leśna"., POLSKA
odsłon: 66 | poleca: 10 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-21 16:12
Data wykonania
listopad 2018

Opis zdjęcia
Zamek "Leśna" - Romantyczna rezydencja mieści Ośrodek Pomocy Społecznej.
Foto-informacje:Dom Pomocy Społecznej mieści się w neogotyckim zamku górującym nad miastem, pośród wychłostanych sudeckim wiatrem bujnych świerkowych lasów, górskich dzikich uskoków i cudownie przez naturę rzeźbionych skał. Według prastarej legendy tuż koło zamku m

Komentarze do zdjęcia

Dom Pomocy Społecznej mieści się w neogotyckim zamku górującym nad miastem, pośród wychłostanych sudeckim wiatrem bujnych świerkowych lasów, górskich dzikich uskoków i cudownie przez naturę rzeźbionych skał.
Według prastarej legendy tuż koło zamku mieszkał rosły starzec zwany Duchem Gór. Podobno i dzisiaj czasami przemyka, chowa się w cień, a bywa, że czai się na spóźnionego wieczornego wędrowca, zerka zza wyniosłych i dumnych jodeł, pohukuje i przestrasza zza limb i omszałych modrzewi. Staje podparty kosturem na najwyższej skale zamkowej i władczym wzrokiem ogarnia swoje rozległe włości. U stóp widzi malowniczo rozłożone miasteczko Szczytna, w zielonej dolinie okolonej wieńcem wzgórz, przeciętej wartkim strumieniem. Zamek opasany murem obronnym, chroniony fosą i mostem zwodzonym zaprojektował i później zbudował w latach 1832-1838 dla Leopolda von Hochberga, sławny w europie architekt Karol Schinkel (m.innymi twórca zamku w Kamieńcu Ząbkowickim). info:https://domyopieki.pl/prezentacja/dom-pomocy-spolecznej,2028673.htmlStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl