Galeria zdjęć

Krokowa - XIV w. zamek.

POLSKA / woj.pomorskie. / pow. Puck.

Zdjęcia: pow. Puck., woj.pomorskie., Krokowa - XIV w. zamek., POLSKA
odsłon: 82 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-05-04 17:24
Data wykonania
maj 2012

Opis zdjęcia
http://magazynkaszuby.pl/atrakcje/krokowa-xiv-wieczny-zamek-pieknym-parkiem/
Foto-informacje:Największą atrakcją Krokowej jest pochodzący z XIV wieku zamek z częściowo zachowaną fosą. Przez 700 lat był siedzibą rodu von Krockow. W 1945 roku rodzina została zmuszona do wyjazdu z Polski, natomiast majątek przejął Skarb Państwa. Utworzono tam P

Komentarze do zdjęcia

Największą atrakcją Krokowej jest pochodzący z XIV wieku zamek z częściowo zachowaną fosą. Przez 700 lat był siedzibą rodu von Krockow. W 1945 roku rodzina została zmuszona do wyjazdu z Polski, natomiast majątek przejął Skarb Państwa. Utworzono tam PGR i Stację Hodowli Roślin, przekształcając zamek na biura i mieszkania. Obecną późnobarokową formę budowla uzyskała po renowacjach w 1990 roku. Od tego czasu funkcjonuje tam hotel i restauracja. Wokół zamku rozciąga się piękny park krajobrazowy założony w latach 1793-1795 przez Luizę Hrabinę von Krockow który jest atrakcyjnym miejscem na spacery. W części parterowej zamku można zobaczyć galerię poświęconą rodzinie von Krockow. Na piętrze natomiast znajdują się stylowe sale z wystawami muzealnymi.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Dubaj / Dubaj

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak na Rysy.

SłOWACJA / kraj żyliński. / pow. Liptowski Mikulasz.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.bielski.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl