Galeria zdjęć

Łosinka - cerkiew św. Apostoła Jakuba.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

Zdjęcia: pow. hajnowski., woj.podlaskie., Łosinka - cerkiew św. Apostoła Jakuba., POLSKA
odsłon: 80 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-05-07 20:39
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

UPS! wyposażono.

Brak połkniętej jednej literki "O" Pani Profesor chyba mnie nie eliminuje i nie trzeba tego wytykać. Banalne i oklepane przysłowie mówi "Nie myli sie ten co nic nie robi" komputery też się mylą. Po całym dniu zwiedzania cerkwi mam prawo być zmęczony i popełniać takie błędy.

To sobie go popraw. Miłej nocy.

Nadal jest błąd ortograficzny.

Nowożytną wieś założono w drugiej połowie XVIII w. nad rzeką Łosinicą, od której Łosinka przejęła swą nazwę. Była to wieś chłopów królewskich w leśnictwie bielskim należąca do klucza w Trywieży. W 1778 r. Izabela z Poniatowskich Branicka wydała akt fundacyjny na Łosińską cerkiew pod wezwaniem św. Apostoła Jakuba Alfeusza. Uposażyła ją w dwa włóki ziemi, dała prawo do korzystania z lasów Puszczy Ladzkiej i zwolniła od podatków. Drewnianą cerkiew na planie sześciokąta wyposarzono m.in. w kilka obrazów autorstwa Sylwestra de Mirysa, malarza nadwornego Branickich. Ikonostas wstawion tu dopiero po powrocie unitów do prawosławia w 1839 r. (info z tablicy informacyjnej przy obiekcie)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Dubaj / Dubaj

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak na Rysy.

SłOWACJA / kraj żyliński. / pow. Liptowski Mikulasz.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.bielski.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl