Galeria zdjęć

Wilno - Ostra Brama.

LITWA / Stolica - Wilno / Pojezierze Litewskie.

Zdjęcia: Pojezierze Litewskie., Stolica - Wilno, Wilno - Ostra Brama., LITWA
odsłon: 585 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-07-06 15:24
Data wykonania
czerwiec 2014

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Kaplica Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (Kaplica Ostrobramska) i kościół św. Teresy w Wilnie znajduje się nad jedyną zachowana bramą miejską z której niegdyś prowadziła droga na południowy wschód Wielkiego Księstwa Litewskiego.Przechowuj

Komentarze do zdjęcia

Kaplica Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (Kaplica Ostrobramska) i kościół św. Teresy w Wilnie znajduje się nad jedyną zachowana bramą miejską z której niegdyś prowadziła droga na południowy wschód Wielkiego Księstwa Litewskiego.Przechowuje się tu łaskami słynący obraz Matki Bożej Miłosierdzia, namalowany w XVII w. czczony nie tylko przez katolików, ale i prawosławnych. Od przeszło trzech stuleci wizerunek wileńskiej Madonny jest najczęściej nawiedzaną przez pielgrzymów z Europy relikwią religijną i historyczną na Litwie. Obecna kaplica została wzniesiona w latach 1712-1715 na miejscu wcześniejszej, drewnianej. Połączona z zespołem klasztornym karmelitów bosych z początku XVII w. i kościołem pod wezwaniem reformatorki tego zakonu, św. Teresy z Avila. Barokowy kościół zbudowany w 1633-1654, był wzorowany na rzymskich świątyniach. info z tablicy informacyjnej przy obiekcie.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Młynicka.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Młynicka.

FRANCJA / Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, / Eze

MEKSYK / Guerrero / Acapulco

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl