Galeria zdjęć

Polańczyk - Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości - ołtarz.

POLSKA / woj.podkarpackie. / Polańczyk.

Zdjęcia: Polańczyk., woj.podkarpackie., Polańczyk - Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości - ołtarz., POLSKA
odsłon: 84 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-10-24 13:57
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Cudowny Obraz Matki Bożej Pięknej Miłości. - Obecny, widniejący w ołtarzu głównym, koronowany obraz Matki Bożej to ikona z połowy XVIII w. czczona przed laty jakomMatka Boża Łopieńska (nazwa od miejscowości pochodzenia). Ikona Matki Bożej przybyła do parafii w Polańczyku w 1949 r. opuszczając całkowicie wysiedlona w Akcji WisłaŁopienkę i zniszczoną cerkiew. Przywieziona do parafialnej świątyni Ikona Maryi ocalała od zniszczenia bądź grabieży i znalazła swe miejsce kultu właśnie w Polańczyku - Matka otoczona na nowo swoimi dziećmi. 11. 09. 1999r. po wielu staraniach ówczesnego proboszcza łaskami słynący obraz został ozdobiony papieskimi, które 12.06 .w Zamościu poświęcił Jan Paweł II , a na miejscu w Polańczyku koronacji dokonał Ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski nadając dekretem parafialnej świątyni miano Sanktuarium Matki Pięknej milości. info z tablicy informacyjnej przy obiekcie.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bory Tucholskie / Dolina Brdy

POLSKA / . / .

TUNEZJA / Góry Atlas / Chebika

TURCJA / południowa Turcja / Side

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl