Galeria zdjęć

Białystok - Kościół św. Rocha.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.białostocki.

Zdjęcia: pow.białostocki., woj.podlaskie., Białystok - Kościół św. Rocha., POLSKA
odsłon: 85 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-11-27 18:08
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Rzymskokatolicka Bazylika św. Rocha w Białymstoku została ufundowana jako pomnik odzyskania niepodległości. Wzniesiono ją na wzgórzu św. Rocha, w miejscu kaplicy oraz cmentarza, w okresie 1927-40. Szczególną uwagę przykuwa strzelista, 78 metrowa, ażurowa wieża. Całość jest niezmiernie ciekawym przykładem modernizmu w polskiej architekturze sakralnej. Świątynia została zbudowana na planie ośmioboku i składa się z trzech stopniowo narastających brył. Często powtarzalnym motywem jest gwiazda, którą łatwo można odnaleźć w wielu miejscach. To z uwagi na symbolikę, ponieważ pierwotnym wezwaniem miała Gwiazda Zaranna, symbolizująca jutrzenkę Niepodległości. - info: https://hasajacezajace.com/bialystok-atrakcje/

Inne zdjęcia tego użytkownikaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

USA / Utah / Bryce Canyon

USA / Arizona / Canyon de Chelly

INDIE / AZJA / INDIE

INDIE / AZJA / INDIE

INDIE / AZJA / INDIE

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl