Galeria zdjęć

Nowoberezowo - cerkiew filialna pw.św. Jana Teologa.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

Zdjęcia: pow. hajnowski., woj.podlaskie., Nowoberezowo - cerkiew filialna pw.św. Jana Teologa., POLSKA
odsłon: 106 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-12-02 15:40
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Wieś posiada dwie cerkwie, obecna z XVIII w.

Komentarze do zdjęcia

Wieś bogata w sakralne zabytki. W samej wsi znajduja się dwie zabytkowe światynie prawosławne. Cerkiew jana Teologa zbudowana w XVIII w. Pod względem cech architektonicznych nawiązuje do architektury unickiej. We wnętrzu świątyni uwagę zwraca przesunięty w stronę ołtarza ikonostas i polichromie. Jest to jedyna świątynia drewniana w północno-wschodniej Polsce z ikonami pisanymi bezpośrednia na zrębie ścian i suficie.

Wieś bogata w sakralne zabytki. W samej wsi znajduja się dwie zabytkowe światynie prawosławne. Cerkiew jana Teologa zbudowana w XVIII w. Pod względem cech architektonicznych nawiązuje do architektury unickiej. We wnętrzu świątyni uwagę zwraca przesunięty w stronę ołtarza ikonostas i polichromie. Jest to jedyna świątynia drewniana w północno-wschodniej Polsce z ikonami pisanymi bezpośrednia na zrębie ścian i suficie.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Zachodniopomorskie / Szczecin-Dąbie

KUBA / Santiago de Cuba / Castillo de San Pedro de la Roca

KUBA / Santiago de Cuba / .

NIEMCY / Dolina Renu / Sankt Goarshausen

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl