Galeria zdjęć

Krynki - kościół św. Anny.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.sokólski.

Zdjęcia: pow.sokólski., woj.podlaskie., Krynki - kościół św. Anny., POLSKA
odsłon: 63 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-12-06 16:06
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Kościół p.w. św. Anny został wzniesiony w latach 1907-1913 w stylu neogotyckim wedłóg projektu architekta Stefana Szyllera, na miejscu starego drewnianego kościoła. Trójnawowy budynek z jasnej cegły posiada wymiary: 27m dług. 15 m. szer. 20 m. w skrzyżowaniu naw. Światynia posiada dwie strzeliste wieże, podłużne witrażowe okna, trzy barokowe ołtarze i ambonę z drewna dębowego oraz organy o 15 głosach. Na uwagę zasługują kamienne kropielnice pochodzące ze starego drewnianego kościoła. Na terenie znajbuje sie też "Dzwonnica Brama". Budynek został wzniesiony w 1882 r. Budowla w stylu neobarokowym jest trójkondygnacyjna z dzwonami imienia: św. Józefa o wadze 508 kg. św. Anny o wadze 250 kg. i św. Teresy o wadze 151 kg. Pierwotnie służyła jako brama prowadząca do starej, drewnianej świątyni. Obecnie w dzwonnicy mieści się kaplica.

Inne zdjęcia tego użytkownikaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

USA / Utah / Bryce Canyon

USA / Arizona / Canyon de Chelly

INDIE / AZJA / INDIE

INDIE / AZJA / INDIE

INDIE / AZJA / INDIE

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl