Galeria zdjęć

Kamieniec - Ruiny Pałacu.

POLSKA / woj.warmińsko-mazurskie. / pow.iławski.

Zdjęcia: pow.iławski., woj.warmińsko-mazurskie., Kamieniec - Ruiny Pałacu., POLSKA
odsłon: 84 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-12-07 18:12
Data wykonania
wrzesień 2019

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Kamieniec - Początki wsi sięgają czasów krzyżackich, w roku 1321 pojawia się pod nazwą Habersdorf. W 1705r. folwark Habersdorf kupuje marszałek polny Prus Albrecht Konrad Finck von Finckenstein, do którego już wówczas należało wiele okolicznych ziem. Budowę pałacu w stylu francuskiego baroku ukończono w 1720 r. jego budownicym był architekt angielski John von Callas. Nazywany był Wersalem królestwa Pruskiego. Posiadał dwa skrzydła boczne. Duże wrażenie w bryle architektury robił mansardowy dach pokryty zieloną, glazurowną dachówką z 12 kominami w kolorze lśniącego granatu. Od strony jeziora Gaudy attykę dachu pałacu zdobiły rzeźby - alegorie czterech pór roku {obecnie znajdują się w Iławie}. Do pałacu wjeżdżało się od strony zachodniej, natomiast stronę wschodnią zdobił piękny ogród w stylu francuskim. Znajdowały się tam baseny, fontanny oraz unikatowa roślinność. W jego części znajdowało się miejsce zwane Belwederem, z którego rozciągał się widok na wody jeziora Gaudy. W czasie kampanii rosyjskiej w 1807 r. był siedzibą Napoleona Bonapartego. W latach 30-tych XX w. przebywał w nim Adolf Hitler. Pałac został zniszczony w 1945r.

Inne zdjęcia tego użytkownikaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

USA / Utah / Bryce Canyon

USA / Arizona / Canyon de Chelly

INDIE / AZJA / INDIE

INDIE / AZJA / INDIE

INDIE / AZJA / INDIE

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl