Galeria zdjęć

Punkt widokowy "Big Bend"

KANADA / Ontario / Arrowhead Provincial Park

Zdjęcia: Arrowhead Provincial Park, Ontario, Punkt widokowy "Big Bend", KANADA
odsłon: 349 | poleca: 10 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-02-19 02:04
Data wykonania
wrzesień 2020
Miejsce
Dodane do galerii
Kanada

Opis zdjęcia
Opis zamieściłem poniżej w komentarzach
Foto-informacje:Najpiękniejszy punkt widokowy parku

Komentarze do zdjęcia

Park Arrowhead Provincial Park, Ontario. Punkt widokowy „Big Bend” (Wielki Zakręt). Stanowi on jedną z głównych atrakcji parku. Rzeka posiada liczne meandry i istnieje wiele teorii na temat, dlaczego i jak stają się kręte. Przepływ rzeki eroduje jej brzegi i zmienia bieg. Przewężenie pomiędzy dwoma zakolami nazywa się szyją meandru. W miarę upływu czasu podcinanie zewnętrznego brzegu meandru powoduje często coraz silniejsze zwężanie szyi zakola, a wreszcie doprowadza do przecięcia jej i wyprostowania przebiegu rzeki na tym odcinku. W związku ze skróceniem drogi przepływu i zwiększeniem spadku - rzeka szybko pogłębia tu swe nowe koryto, a dawny meander przekształca się w starorzecze w postaci łukowatego jeziora. Mapa satelitarna Arrowhead Park i obszaru wzdłuż rzeki Big East pokazuje mnóstwo starorzeczy i pętel. Niestety, któregoś dnia podziwiany przez nas odcinek rzeki stanie się również starorzeczem.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

AZERBEJDżAN / Mały Kaukaz / Ganja

POLSKA / zachodniopomorskie / Łukęcin

AZERBEJDżAN / Baku / Stare Miasto

AZERBEJDżAN / Mały Kaukaz / Ganja

OMAN / wschodnie wybrzeże Omanu / Wadi Shab

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl