Galeria zdjęć

Ruiny zamku Kapituły Pomezańskiej.

POLSKA / woj.warmińsko-mazurskie. / Szymbark koło Iławy.

Zdjęcia: Szymbark koło Iławy., woj.warmińsko-mazurskie., Ruiny zamku Kapituły Pomezańskiej., POLSKA
odsłon: 63 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-09-22 15:06
Data wykonania
wrzesień 2022

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Most wsparty na czterech arkadach (kiedyś drewniany i zwodzony) prowadzi do bramy wiazdowej, nad bramą herb rodu von Polentz, dawnych właścicieli zamku. Kiedy rozpoczęła się budowa jest niewiadomą lecz wiadomo, że pierwszy etap budowy zakończono 1386 a informował o tym fryz umieszczony nad bramą, który wskazwał jednocześnie na budowniczego – prepozyta kapituły pomezańskiej Henryka ze Skarlina. Zamek stoi na sztucznym wzniesieniu, które obudowano wysokimi, potężnymi murami o wymiarach 75×92 m., na podstawie z kamieni polnych. W każdym narożu warowni zaplanowano budowę wieży a każdy odcinek miał zostać wzmocniony przez dwie baszty. W sumie wybudowano dziesięć baszt z czworokątną, potężną wieżą główną a każda wieża zamku w Szymbarku jest inna. Z lewej strony to południowo-wschodni narożnika zamku. Zamek stanowił własność kapituły pomezańskiej i wielokrotnie zmieniał właścicieli stając się rezydencją wpływowych pruskich rodów. Wieża zegarowa o wys. 24 m, przy bramie wjazdowej. Zamek był tak okazała, że mógł konkurować ze słynnym zamkiem w Malborku. Był drugi co do wielkości zamkiem państwa krzyżackiego. Został spalony przez Armię Czerwoną w 1946 roku.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NAMIBIA / Kunene / Wioska Himba

IRLANDIA / Hrabstwo Clare / Klify Moheru

POLSKA / Zachodniopomorskie / między Mrzeżynem, a Pogorzelicą

POLSKA / Zachodniopomorskie / Mrzeżyno

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl