Galeria zdjęć

Pałac Księcia Monako.

MONAKO / Monako. / Monako.

Zdjęcia: Monako., Monako., Pałac Księcia Monako., MONAKO
odsłon: 54 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-11-21 19:56
Data wykonania
lipiec 2022

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Pałac Książęcy w Monako znajduje się na Skale Monako, tuż przy Starym Mieście. Zamieszkuje go ród Grimaldich: książę Albert II z księżną Charlene Grimaldi oraz ich dziećmi: Gabrielą i Jakubem (następca tronu).

Budynek pałacu pochodzi w większości z XVII w., ale forteca powstała w tym miejscu już w 1215 r. Wybudowali ją Genueńczycy. W ręce rodu Grimaldich obiekt trafił podstępem za sprawą Franciszka Grimaldiego, który w przebraniu mnicha poprosił o schronienie w fortecy, a następnie wspólnie z ukrytymi w krzakach kompanami zaatakował i przejął pałac. Pomnik Franciszka w stroju mnicha znajduje się przed obiektem, a mnisi są elementem herbu Monako. Aktualny wygląd budynku zawdzięczamy przede wszystkim Rainerowi III, który wyremontował swoją posiadłość. - info;http://ksiestwomonako.pl/palac-ksiazecy-monako/

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak na Krywań 2494 m.

FRANCJA / Alzacja / Oberrœdern

WłOCHY / Rzym. / Rzym.

PORTUGALIA / Pinhal Litoral / Leiria

MADAGASKAR / Ihorombe / Park Narodowy Androhgitra

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl