Galeria zdjęć

Trzy fontanny na placu Navona - nr.3.

WłOCHY / Rzym. / Plac Navona.

Zdjęcia: Plac Navona., Rzym., Trzy fontanny na placu Navona - nr.3., WłOCHY
odsłon: 170 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-02-23 18:59
Data wykonania
wrzesień 2022

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Fontanna Maura (wł. Fontana del Moro), (Maur to mieszkaniec muzułmańskiej części Afryki) także Fontanna dei Calderoni zaprojektowana przez Giacomo Della Porta w latach 1571-1576. Historie tych dwóch fontann nie jest pozbawiona dramatycznych wydarzeń. Najpierw posągi trytonów i maszkaronów, wykonanych przez Della Porta, przeniesiono do ogrodu nad jeziorem Willa Borghese i zastąpiono dziewietnastowiecznymi kopiami. Potem zaprojektowana przez Berniniego 80 lat później centralna postać Etiopa( stąd nazwa "fontanna Maura"), uzupełniła wystrój fontanny w południowej części placu. Fontanna oprócz Maura w centralnej części jest otoczona przez delfiny oraz czterech trytonów. Mimo że projekt wyszedł spod ręki Giacomo della Porty to centralną postać Maura w 1653 r. wyrzeźbił sam Bernini.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BRAZYLIA / Amazonia / Las deszczowy Amazonii

BRAZYLIA / Amazonia / Wioska Indian Ayala

BRAZYLIA / Amazonia / Rzeka Amazonka

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl