Galeria zdjęć

Łuk Konstantyna.

WłOCHY / Rzym. / Rzym.

Zdjęcia: Rzym., Rzym., Łuk Konstantyna., WłOCHY
odsłon: 118 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-04-07 14:39
Data wykonania
wrzesień 2022
Miejsce

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Łuk Konstantyna od strony północnej.

Komentarze do zdjęcia

Łuk Konstantyna został wzniesiony przez Senat i lud rymski na krańcu forum, na Świętej Drodze, dla uczczenia zwycięstwa odniesionego nad Maksencjuszem na moście Milvio (Ponte Milvio) w 312 r. Prawie cały materiał do budowy wzięto z łuków Trajana i Marka Aureliusza oraz innych pomników, dlatego Łuk Konstantyna nazwano żartobliwie "Krukiem Ezopa". Najbardziej interesującym i najlepiej zachowanym elementem tego wspaniałego zabytku jest inskrypcja "Imperatorowi Cezarowi Flawiuszowi Maksymowi, szlachetnemu, szczęśliwemu i dostojnemu, Senat i lud ofiarują ten łuk na cześć triumfu odniesionemu dzięki boskiej inspiracji i światłości jego umysł, który ze swoim wojskiem pomścił Państwo sprawiedliwą wojną i obronił nie tylko przed tyranem, ale i przed zniszczeniem". Magistraci miasta byli poganami i wiedziei, że Konstantyn, choć sam nie był chrześcijaninem, faworyzował wyznawców Chrystusa.
Aby nie godzić w miłość własną nie chcieli wymieniać imienia Chrystusa na pomniku publicznym, ale też z drugiej strony, nie zamierzali urazić cesarza wymienianiem pogańskich bogów. I tak znaleziono kompromisowe wyrażenie, mogące usatysfakcjonować obie strony - "instinctu divinitatis" (dzięki boskiej inspiracji) info; przewodnik "RZYM", - Watykan - kaplica Sykstyńska.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Należy kraju związkowym Saksonia nad Nysą Łużycką, / Bad Muskau - Mużaków

NIEMCY / Należy kraju związkowym Saksonia nad Nysą Łużycką, / Bad Muskau

NIEMCY / Należy kraju związkowym Saksonia nad Nysą Łużycką, / Bad Muskau - Mużaków

NIEMCY / Należy kraju związkowym Saksonia nad Nysą Łużycką, / Bad Muskau

POLSKA / województwo łódzkie / Tum

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl