Galeria zdjęć

Kościół św. Marii kościół od strony płd-zach.

WALIA / Swansea. / Rhossili.

Zdjęcia: Rhossili., Swansea., Kościół św. Marii kościół od strony płd-zach., WALIA
odsłon: 96 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-05-26 21:39
Data wykonania
grudzień 2022

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Kościół zbudowany w XIV w.

Komentarze do zdjęcia

Kościół w Rhossili został wzniesiony w XIV wieku i zastąpił wcześniejszą budowlę sakralną z XII stulecia, którą zasypał piach nadbrzeżnych wydm, w trakcie wielkiego sztormu. Nowa świątynia została zbudowana na wysokich klifach, by nie powtórzyć losu starszej. Została przekazana przez Williama de Turberville zakonowi joannitów, a po kasacji zakonu w Anglii przez Henryka VIII, patronat nad świątynią przeszedł na Koronę. Kościół został mocno przebudowany w XIX wieku, w trakcie wiktoriańskiej restauracji.
Kościół składa się z prostokątnej w planie, bardzo mocno wydłużonej nawy i węższego oraz krótszego, prostokątnego prezbiterium po stronie wschodniej. Od strony zachodniej umieszczono czworoboczną wieżę. Jest ona z pewnością dodatkiem późniejszym, jako iż zasłania zachodnie okno. Od południowej strony wejście do nawy zamyka nowożytna kruchta, wewnątrz której znajduje się wspaniały romański portal, najpewniej pochodzący jeszcze ze starszej świątyni, gdzie służył jako arkada tęczy. Pierwotne okna zwieńczone trójliściami znajdują się w północnej i południowej ścianie prezbiterium. info: https://medievalheritage.eu/pl/strona-glowna/zabytki/walia/rhossili-kosciol/Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDIE / Ladakh / Dolina Nubra

ARGENTYNA / Patagonia / Hielo Sur

NIEMCY / - / okolica Greetsiel

NEPAL / Annapurna TREK / NEPAL

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak z Lodowej Przełęczy do "Piątki" Spiskiej.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl