Galeria zdjęć

Widok z potrójnego mostu.(Tromostovje).

SłOWENIA / Lubliana. / Plac Preserena.

Zdjęcia: Plac Preserena., Lubliana., Widok z potrójnego mostu.(Tromostovje)., SłOWENIA
odsłon: 183 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-10-21 17:40
Data wykonania
kwiecień 2023

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Ten potrójny most to w zasadzie jeden most lecz wybudowany z trzech części. Zbudowany w 1842 r. dwie pozostałe części zostały dobudowane w 1931 r. są mostami dla pieszych. Jeden z nich został zaprojektowany przez Jože Plečnika. W uroczystościach otwarcia w 1842 r. wziął udział arcyksiążę Franciszek Karol, nadano mu nazwę Most Franciszka. Po lewej centralny markiet (rynek) a po prawej Dwór Filipa, które to budynki znajdują się nad rzeką Lublanicą, na rogu nabrzeża Cankar i ulicy Stritar, nad nimi górujący nad miastem średniowieczny zamek (słow. Ljubljanski grad), który jest symbolem Lubliany i góruje nad miastem. Twierdza istniała już w XI w. obecny kształt budowli to efekt przebudowy dokonanej w XV wieku. Ważnym elementem zamku jest wieża, która powstała w XIX w.,którą zniszczyli w 1812 r. Francuzi.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Podlasie / Ciechanowiec

MAROKO / . / Ksar Ait Benhaddou

SłOWACJA / Orawa / Ticha dolina

CZECHY / Kraj morawsko-śląski / Kravare

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl