Galeria zdjęć

Conciergerie, Palais de la Cite - stróżówka.

FRANCJA / Paryż. / Paryż.

Zdjęcia: Paryż., Paryż., Conciergerie, Palais de la Cite - stróżówka., FRANCJA
odsłon: 198 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2024-02-21 11:40
Data wykonania
luty 2024

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Walentynki w Paryżu.

Komentarze do zdjęcia

"....dzień w dzień gilotynowano kilkudziesięciu wrogów rewolucji. Lista 2780 osób skazanych na egzekucję znajduje się w jednej z sal na piętrze...." info:https://zwiedzamyparyz.pl/paryz-nieznany/conciergerie

W Conciergerie podczas Rewolucji Francuskiej w czasie 780 dni zostało straconych 2780 więźniów, czyli 3,6 osób dziennie.

Conciergerie był na początku pałacem Kapetyngów, później parlamentem Francuskim aż stał się więzienie o ciężkim rygorze o niechlubnym przydomku „przedpokój gilotyny”. Co dziennie gilotynowano kilkudziesięciu wrogów rewolucji m.in. na szafot stawali przywódcy rewolucji: Danton oraz Robespierre a także na egzekucję czekała królowa Maria Antonina. Pałac obecnie zdobią trzy wieże: Srebrna, Cezara i Tortur. Jest też wieża zegarowa (tu niewidoczna po lewej stronie).
Conciergerie położone na Wyspie Île de la Cite.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CHORWACJA / Żupania Licko-Seńska / Park Narodowy Jezior Plitwickich

CHORWACJA / Żupania Licko-Seńska / Park Narodowy Jezior Plitwickich

USA / Arizona / Vermilion Cliffs

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl