Galeria zdjęć

Biblioteka Celsusza i Barama Mazeusa i Mitrydatesa.

TURCJA / Stambuł. / Efez.

Zdjęcia: Efez., Stambuł., Biblioteka Celsusza i Barama Mazeusa i Mitrydatesa., TURCJA
odsłon: 19 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2025-12-11 11:58
Data wykonania
kwiecień 2025

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Na fasadzie Biblioteki kopie posągów przedstawiające cztery cnoty; Sophię (Mądrości), Arete (Dzielności), Episteme (Wiedza) i Ennoię (Myśl) zbudowana w 110 r.n.e.przez Tyberiusza Juliusza Celsusa Polemeanusa, obok Brama Mazeusa i Mitrydatesa - to przelotowy łuk triumfalny na końcu ulicy Kuretów i stanowi monumentalne wejście na Agorę Handlową. zbudowana około 40 r.n.e.przez dwóch wyzwolonych niewolników Mazeusa i Mitrydatesaw podzi ekowaniu dla cesarza Augusta i jego rodziny za nadanie im wolności.

Polecają to zdjęcie



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

GRUZJA / Dolina Truso / Truso Trawertyny

MEKSYK / Półwysep Jukatan / Chichén Itzá

HISZPANIA / Leon / Ponferrada

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl