Galeria zdjęć

Paryż z Wieży Eiffla.

FRANCJA / Paryż. / Wieża Eiffla.

Zdjęcia: Wieża Eiffla., Paryż., Paryż z Wieży Eiffla., FRANCJA
odsłon: 121 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2024-03-04 17:08
Data wykonania
luty 2024

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Walentynki w Paryżu.

Komentarze do zdjęcia

Na pierwszym planie (kolorowe) azjatyckie muzeum Guimet, które zostało założone przez Émile'a Guimeta (1836-1918) w 1889 r. znajduje się w 16 dzielnicy. Od 1927r. było to muzeum Narodowe, lecz od 1945 r. muzeum zajmuje się wyłącznie sztuką azjatycką. Jego zbiory egipskie zostały wysłane do Luwru, a sztuka azjatycka Luwru dołączyła do Muzeum Guimet.
W muzeum znajduje się bogata kolekcja sztuki z Pakistanu, Afganistanu, Indii, Nepalu, Tybetu, Azji Południowo-Wschodniej (Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Indonezja, Birma, Laos), Korei, Chin i Japonii.
W prawym górnym rogu jedna z największych atrakcji Paryża Łuk Triumfalny to hołd walczącym i poległym za Francję,którego budowa trwała 30 lat i29 lipca 1836 r. został uroczyście odsłonięty. Projektantem architektury był Jean François Chalgrin, dekorację rzeźbiarską wykonał François Rude.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

AZERBEJDżAN / Baku / Baku

IRAN / Kerman / .

POLSKA / podkarpackie / Połonia Wetlińska

UKRAINA / Zakarpacie / dworzec kolejowy Turki

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl