Galeria zdjęć

Mumia wodza

NOWA GWINEA / Papua / Wamena

Zdjęcia: Wamena, Papua, Mumia wodza, NOWA GWINEA
odsłon: 5935 | poleca: 18 osób | ocena techniczna: 4.41 | ocen: 34 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2008-11-06 18:09
Data wykonania
lipiec 2008

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Ciekawe. Co kraj, to obyczaj

To jest naprawdę mocne!!

Mocna rzecz !

Wodzowie i wojowie dawniej byli poddawani mumifikacji.Teraz kiedy Papua jest okupowana przez Indonezejczyków wiele sie zmieniło i na każdym kroku można zauważyć ograniczanie tażsamości PAPUASÓW.W całej Papui obowiązują pozwolenia na pobyt-podobnie jak w Tybecie-a kontrolują to posterunki wojskowe dość gęsto rozmieszczone.

trzeba przyznać że zarówno zasuszony jak i ten żywy są bardzo PRZYSTOJNI !

Zrozumiałam z tego że wodzowie są poddawani mumifikacji,a reszta wioski,czy może inaczej postępuje się z niższymi rangą ????

Ta mumia wodza jest przechowywana we wsi Sopahima niedaleko Wameny w górzystej części Papui.Ma około 300 lat i jest jednaąz wielu mumi pokazywanych turystom.Zwykle taka mumię pokazuje aktualny wódz w tradycyjnym stroju tzn,jedynym odzieniem jest koteka-część tykwy-nałożona na falusa.W bojowym stroju mogą być jeszcze kły świńskie przetknięte przez nos,ozdobne opaski z piór ptasich czy czapki wykonane ze skórek zwierząt futerkowych.Na szyjy często noszą naszyjniki z małych muszelek nadziane na konopnym sznurku.Są biedni dlatego tam nikt się nie przejmuje konserwacją tego zabytku.Widać otarcia w miescu podrzymywania przez rękę.

Możesz coś do tego napisać ?

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Małopolska / pola w Mydlnikach

POLSKA / Sudety Środkowe / Góry Stołowe

POLSKA / Woj. śląskie / wieś Podzamcze

POLSKA / Dolny Śląsk / Rudawy Janowickie

SłOWACJA / Tatry / Rysy

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl