Galeria zdjęć

opuszczona wieś

IRLANDIA / co. Donegal / Port Ville

Zdjęcia: Port Ville, co. Donegal, opuszczona wieś, IRLANDIA
odsłon: 2858 | poleca: 10 osób | ocena techniczna: 4.59 | ocen: 15 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2008-12-04 16:30
Data wykonania
sierpień 2008

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

taki ponury i poważny komentarz do tego zdjęcia, które nie sugerowało jak dla mnie takich tragedii. po prostu piękny krajobraz, a kryje swoje mroczne historie

Na zachodnim wybrzeżu Irlandii, niemal na każdym kroku można natknąć sie na opuszczone wioski. Te kamienne domostwa zostały porzucone w okresie wielkiego głodu.W 1845 roku przywleczona do Irlandii ze Stanów Zjednoczonych choroba ziemniaków zniszczyła wszystkie zbiory. W efekcie wielu mieszkańców wyspy nie miało co jeść (ziemniaki stanowiły wówczas podstawowe pożywienie w tym kraju). Głód i choroby zaczęły zbierać straszliwe żniwo. W roku 1848 klęska głodu trwała dalej, a liczba ofiar sięgnęła miliona. Irlandczycy zaczęli masowo emigrować z dotkniętego klęską kraju – głównie do Ameryki. W latach 1845-1850 wyjechało z wyspy około miliona jej mieszkańców. W roku 1849 zaraza ostatecznie ustąpiła, ale jeszcze przez dwa lata wywołane głodem choroby zabijały ludzi.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

IRAN / - / Elbrus

IRAN / - / Elbrus

IRAN / - / Elbrus

IRAN / - / Elbrus

IRAN / - / Elbrus

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl