Galeria zdjęć

Słońce mówi - dobranoc

TANZANIA / Zanzibar / Jambijani

Zdjęcia: Jambijani, Zanzibar, Słońce mówi - dobranoc, TANZANIA
odsłon: 1059 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: 4.5 | ocen: 2 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2009-11-14 01:14
Data wykonania
luty 2007

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Zdjęcia spontaniczne są najlepsze. Według mnie, taka właśnie powinna być fotografia. Bo co to jest fotografia? Ukazanie chwili, przekazanie za pomocą nieruchomego obrazka - ruchu, koloru, dźwięków, nastroju. Na ulepszanych zdjęciach widać z tego może tylko kolor, który przecież i tak jest sztuczny. Podobnie, trafiłam wczoraj na zdjęcie flamingów o zmierzchu, któremu ktoś zarzucał słabą ostrość. A dlaczego słabą? Naprawdę nie wiem, przecież o zmierzchu ludzkie oko też nie widzi doskonale.
Widzę Bonifacjo, że jeżeli chodzi o zdjęcia, to zapewne zgadzamy się we wszystkim w 100%. :)

LanaMaverick - dziękuję Ci jak nie wiem co.Miło,ze ktoś też lubi zdjęcia "spontaniczne" , bez poprawek i tego całego komputerowego upiększania. Lubię chwytać chwilę - czasem nie najpoprawniej to wyjdzie - ale ona jest ( ta chwila) - prawdziwa. "poprawne" do bólu zdjęcia zlatują cygaństwem.Całkiem jak wypięknione panienki w kolorowych szmatławcach.
Pozdrawiam bardzo....

Bardzo dobre zdjęcie. W klimacie fotografii dawnych podróży: naturalne i spontaniczne (lekko przechylony horyzont) plus nieulepszane (niewzmacniany kolor). Oddaje nastrój ukazywanej chwili.

Andrzejku - w życiu się nie pogniewałam,za wiedzę.Trochę poczytam i dzięki za zwrócenie na to uwagi.Ale słowo ci daję,że przewodnik - kierowca z biura w Nairobi z wielkim przejęciem opowiadał nam o tych terenach - objętych szczególną troską rządu i o tym, jak to utworzono tu rezewat i dlaczego.Uwierzyłam mu.Pozdrawiam

Historia Lake Naivasha to prawie jak historia Afryki. To tam były prowadzone eksperymenty z pestycydami, to tam truto wspaniałe stada Flamingów. Poczytaj na ten temat na Internecie Jest to tragiczna historia zetknięcia sie Afryki z bezwzględną technologią białego człowieka..... Uwierz - koszmar - stąd to zwrócenie uwagi :-(... Nie gniewaj się! :-))

Znaczy - przewodnik kłamał z premedytacją.może tak mu kazali?Ale to rzeczywiście tragiczne.Choć kwiatów faktycznie nie widziałam,bo wokół jeziora jest piasek, ale nosorożców tam dostatek, wokół plaży mnóstwo akacji, zebry się pasą i w ogóle w lutym - bo wtedy tam byłam, roślinność raczej na wybujałą wyglądała.Taka ichniejsza wiosna.Wspaniała zresztą.

Bonifacjo, to nie ma nic wspólnego z konkursem, ale dotknęłaś tematu niesłychanie bolesnego dla Kenijczyków. Szkoda, że przewodnicy Twoi Ci o tym nie mówili. Lake Naivasha umiera, a razem z nim plantacje i hodowle kwiatów wokół jeziora. Jest to tragedia na miarę Afrykańską i jednym z powodów jest to, że NIGDY teren jeziora nie był objęty ochroną. Lake Naivasha umierało już 2 razy, a teraz umiera po raz trzeci... To jest bardzo smutna historia - jeżeli Cię to interesuje to poszukaj na Internecie np. tutaj: http://www.theeastafrican.co.ke/news/-/2558/625748/-/r1rf3lz/-/index.html Mam hopla na punkcie Wschodniej Afryki - stąd ten tekst....:-(((((

Andrzejku - nie startuję w konkursie i nie pretenduję do miana fotografika wszechczasów (brr...) nie prostuję zdjęć w komputerze,bo to sztuczne.Ja tam lubię popatrzeć na fotkę i z mety poczuć "tamtą" atmosferę.Piwo wcale nie jest ciepłe.W sam raz.Mimo wszystko - buziak.

Bonifacjo.... gwoli przypomnienia...Zdjęcia się "prostuje" w komputerze przed umieszczeniem na globie to raz a piwo w Jambiani było CIEPŁE, bo tam nie było lodówki!!! :-)))

Hihi - wiedziałam,że będzie czepianie się do horyzontu - ale gwoli wyjaśnienie,zdjęcie było robione przez osobę (mnie) leżącą na boku na cieplutkim piaseczku, lewą ręką bez trzymanki i po kilku piwach.A w ogóle to kichał pies horyzont - kula ziemska tak ma,że nie jest kwadratowa i tu to widać.Pozdrawiam.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CHORWACJA / środkowa Chorwacja / Park Narodowy Jezior Plitwickich

NAMIBIA / Damaraland / rejon Palmweg

CHORWACJA / Hvar / Stari Grad

KENIA / Amboseli / Amboseli

NAMIBIA / Damaraland / Opuvo

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl