Galeria zdjęć

Bet Giyorgis - Kościół Św.Jerzego

ETIOPIA / pn. Etiopia / Lalibela

Zdjęcia: Lalibela, pn. Etiopia, Bet Giyorgis - Kościół Św.Jerzego, ETIOPIA
odsłon: 2746 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: 4.28 | ocen: 7 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2010-05-15 23:14
Data wykonania
luty 2010

Opis zdjęcia
Monumentalny kościól wykuty w litej skale.

Komentarze do zdjęcia

Wg legendy, Lalibela, brat panującego króla Harbaya, został przez niego otruty. Jednak zapadł tylko na 3 dni w śpiączkę, podczas której został przeniesiony do nieba, a tam pokazano mu kościoły wykute w skale i nakazano by takie odtworzył w Rosze. Kiedy później został koronowany na króla nakazał wykuć 12 świątyń tak, by dachy ich były zrównane z gruntem. Praca ta wg legendy trwała 21 lat. Wg naukowców do ręcznego odkucia skały oraz wyrzeźbienia tych kościołów niezbędna byłaby praca ok. 40000 ludzi, co nie wydaje się możliwe. Legenda głosi, że ludzie pracowali w dzień a nocą pomagały anioły.
Widoczny na zdjęciu kościół powstał później. Wg legendy, kiedy Lalibela zakończył budowę 12 świątyń pojawił się przed nim na białym koniu św. Jerzy, patron Etiopii, rozzłoszczony wyraził swoje niezadowolenia z faktu, że żadna ze świątyń nie jest jemu poświęcona. Wtedy król obiecał, że wybuduje kolejną, której św. Jerzy zostanie patronem. I słowa dotrzymał.

Kościół widziałam w linku wśród 50 najpiękniejszych kościołów świata- dlatego Twoje zdjęcie zwróciło moją uwagę. Podobno według legend miejscowych przy budowie tych kościołów pomagać miały anioły

Nazywane są ósmym cudem świata. Zbudowano je na pocz. XII wieku. Budowa ich owiana jest legendą.

Te kościoły wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ANTARKTYDA / Wyspa Krola Jerzego / Okolice polskiej bazy II

ANTARKTYDA / Wyspa Krola Jerzego / Okolice polskiej bazy III

ANTARKTYDA / Wyspa Krola Jerzego / Widok na polska baze

ANTARKTYDA / Wyspa Krola Jerzego / Okolice polskiej bazy IV

NIEMCY / Nadrenia Pallatynat / Saarburg

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl