Forum dyskusyjne

MALTA porady przydatne informacja

kategoria podróże po świecie

kraj Malta

pajson dołączył
18.07.2009

pajson 15:28 | 18.07.2009

Bedę wdzięczny za porady dotyczące wyjazdu na malte. Co warto zobaczyć, na co zwracać uwagę, w którym regionie szukać zakwaterowania itp.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:44 | 18.07.2009

zależy co chcesz robić i na ile jedziesz. Jeśli zamierzasz plażować, to źle wybrałeś, większość plaż jest kamienista.
W skrócie co bym polecał: Gozo - cały dzień, targ rybny w Marsaxlokk, klify Dingli, stare miasto w Rabacie, warto przepłynąć sobie promem ze Sliemy do Valetty.
Wrażenie robią autobusy często mające drzwi otwarte w czasie jazdy i zamykane na zamek typu Yale, piękne są w kołatki na drzwiach kamienic w Valettcie, tak jak figurki Matki Boskiej przy wejściach do domów.
To tak z grubsza, jak masz jeszcze pytania, pytaj :-)

pajson dołączył
18.07.2009

pajson 15:11 | 19.07.2009

Dzięki za info. Zamierzam aktywnie spędząc czas chociaż będąc na wyspie na morzu śródziemnym trudno odmówić sobie odmówić korzystania z uroków ciepłego morza.
Jacy są miejscowi ludzie?.
Czytałem również, że warto wybrać się promem z malty (płynie 2h) na południe sycylii?.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 20:27 | 19.07.2009

Oj to mnie zastrzeliłeś - ludzie - zupełnie nie wiem, nie wtrącają się w to co robisz, strasznie pobożni, autobusy wyklejone świętymi obrazkami, przy każdym kościele wszyscy się żegnają. We wszystkich "przewodnikach" ostrzegano, że, w szczególności w autobusach, nie chcą wydawać reszty - nigdy mi się nie zdażyło.
Rzeczywiście są organizowane wycieczki na Sycylię z wycieczką na Etnę, my nie popłynęliśmy i nie było czego żałować, bo padał deszcz iwulkan był w chmurach :-((

Aha, tam jest jeszcze sporo miejsc i rzeczy do zobaczenia, wymieniłem, te które zrobiły na mnie wrażenie.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:29 | 20.07.2009

Hej
ja bylam tydzien i praktycznie kazdego dnia gdzie indziej, poplynelam rowniez promem na sycylie na wulkan etna co szczerze polecam.
Wypozyczylismy samochod i zjedzilismy cala wyspe, moge polecic konkretne miejsca w zaleznosci od tego coc chesz zobaczyc. Jednych interesuja Koscioly drugich przyroda:) w przewodniku Lonely Planet znajdziesz wiele cennych wskazowek, jesli wolisz czytac po polsku polecam przewdonik Pascala - Malata opracowana bardzo dobra. Jest tam rowniez delfinarium (chyba kosztowalo 120 euro za caly dzien pobytu i plywanie z delfinami 45 min) co rowniez warto jesli ktos lubi te klimay. Koniecznie wyspa Gozo. nAPISZ prosze Cie co ineteresuje. Aha i koniecznie trzeba sprobowac spaghetti z krolikiem - palce lizac:) mi samo miesko tak sobie smakowalo, ale to spahgetti:) miodzio.
Na Malcie ogolnie jest bardzo drogo powinienes sie z tym liczyc

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:30 | 20.07.2009

Zapomnialac dodac: ludzie bardzo zyczliwi, urzedowy jezyk to angielski wiec nie ma problemu z komunikacja. nie sa nachalni, baaaardzo pomocni. W hotelu nam organizowali traposrt jesli o to prosilismy, doradzali trase jak jechac, ewentualnie czym jechac. O to sie martwic nie musisz. Musialam tez skorzystac pilnie z opieki lekarza. Tym sie przejmowac sie nie musisz. Co dwa dni pozniej dzwonil by sprawdzic czy juz rana wygojona, czy opuchlizna zeszla, czy to czy tamto:) Naprawde super.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:42 | 20.07.2009

Jeszcze sobie przypomnialam: warto sie przejechac tamtejszym autobusem:) ma to swoj klimat:) Miejsca ktore odwiedzilam to miedzy innymi:
Gozo
Comino
Valetta
Klify
(ale podjechalismy od zlej strony wiec tutaj nie powiem co i jak bo nie jestem dobrym przykladem:) )
St Paul's Bay
Rabat-Mdina
Victoria (Rabat)
Malta jest na tyle mala wyspa, ze przy dobrej organizacji czasu naprawde mozna ja zjechac w tydzien. Przypomnialo mi sie jeszcze jedno: ruch lewo stronny, ale mozna sie przyzwyczaic:)

pajson dołączył
18.07.2009

pajson 16:30 | 20.07.2009

Jeszcze raz dzięki za porady.
Wszystko tylko utwierdziło mnie żeby odwiedzić Malte.
Pozdrawiam

Abchazja dołączył
21.06.2009

Abchazja 18:12 | 22.07.2009

jesli do tego wszystkiego chcesz dodac lezenie na plazy, piaszczysta znajdziesz przy Mellieha Bay, stamtad tez organizowane sa rejsy na wyspy Gozo i Comino

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:19 | 23.07.2009

a tam jest piaszczysta plaza? u mnie byly skaly wiec tak troszke ciezko sie schodzilo i wiadomo jak sie na skalkach lezy;)

Abchazja dołączył
21.06.2009

Abchazja 18:06 | 23.07.2009

to ponoc jedyna piaszczysta na Malcie, mam zdjecia jako dowod :), nie jest zbyt duza, ale 200 lezakow przyjmie spokojnie

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 20:31 | 23.07.2009

są minimum trzy piaszczyste plaże:
Birzebugga - praktycznie w centrum miasta z widokiem na żurawie portowe, za to fajny piasek i zero turystów,
Melihea Bay - przy samej ulicy, mnóstwo ludzi
Golden Bay - chyba najładniejszy widok wyłącznie na morze, w okolicy Radissona ale sporo ludzi i wąska plaża, za to trochę miejsca żeby sobie połazić po wybrzeżu.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:22 | 24.07.2009

Przyznam szczerze, ze ja nie bardzo plazowa jestem, wiec tez jakos specjalnie sie nie interesowalam:)

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 13:31 | 08.05.2014

E... no nie przesadzajcie piaszczystych plaż jest kilka na Malcie:
Preaty Bay - Birzebbuġa,
St Thomas Bay - Marsaskala (waściwie jej obrzeża i bardziej żwirowa niz piaszczysta),
St George Bay - między St Julian's a Pembroke(uwaga jest też druga zatoka o tej samej nazwie koło Birzebbuġi, ale plaża jest koło St Julian's),
Għadira (Mellieħa) Bay - obrzea Mellieħy,
Paradise Bay - Ċirkewwa za Hotelem Paradise Bay,
Ramla Bay - okolice Ċirkewwa,
Armier Bay - okolice Ċirkewwa,
Little Armier - okolice Ċirkewwa (tu nie jestem pewien, bo nigdy nie byłem),
Ġnejna - niedaleko miejscowości Mġarr,
Għajn Tuffieħa - na północn od Ġnejna,
Golden Bay - na płónoc od Għajn Tuffieħa.

Jeszcze napewno piaszczyste są na Comino Blue Lagun i na Gozo Ramla Bay

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 13:33 | 08.05.2014

Niestety od lipca 2011 nie ma na Malcie klimatycznych autobusów (nie jako regularne połączenia po wyspie). Czasem jeżdżą oferując przejażdżki turystyczne. Widziałem rok temu przystanek takiego w okolicy Valletta Waterfront.

H&G dołączył
06.09.2012

H&G 12:24 | 19.12.2015

Comino - wchociaż wszyscy tam jadą i jest tłocznie ale i tak jest pięknie dodatkowo można się przejść w mniej turystyczne zakątki wyspy,

Azurowe okno na Gozo - tutaj obowiązkowo rejs łódką z lokalnym rybakiem za 4 Euro od osoby, kolor wody i jaskinie do których wpływa robią ogromne wrażenie

Z plaż: Golden bay, lub mała Paradise bay

beenandseen.blogspot.co.uk/search/label/Malta 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl