Forum dyskusyjne

Mieszkam na Malcie odpowiem na pytania

kategoria podróże po świecie

kraj Malta

PiggyTours dołączył
07.07.2017

PiggyTours 13:49 | 19.07.2017

Cześć!

Wraz z mężem i dwoma kotami mieszkamy na Malcie (a dokładniej na jej mniejszej siostrze - Gozo) i prowadzimy mały, rodzinny biznes (wycieczki po Malcie).
Jeżeli planujecie wakacje w tym uroczym zakątku Europy i poszukujecie jakichkolwiek bieżących informacji, porad - chętnie pomogę :)

Pozdrawiam
Agnieszka

andziakraków dołączył
26.01.2018

andziakraków 21:50 | 26.01.2018

Hej Witaj,

Wybieram się na Maltę w terminie 28 marca 2018 do 4 kwietnia 2018 poszukuję przytulnego pensjonatu, hoteliku lub kwaterki dla dwóch osób czy możesz coś polecić ? Z góry dzięki

Pozdrawiam z Krakowa Anka

PiggyTours dołączył
07.07.2017

PiggyTours 15:34 | 27.01.2018

Hej!

A możesz mi powiedzieć, czy nastawiacie się bardziej na zwiedzanie, czy plażowanie, czy może imprezowanie? Od tego zależy lokalizacja :)
I czy koniecznie na Malcie, czy może być też Gozo? Gozo jest znacznie ciekawsze krajobrazowo, natomiast dużo mniej imprezowo niż Malta.

kosmo dołączył
25.06.2016

kosmo 11:38 | 28.01.2018

Co was zachęciło do przeprowadzki na Maltę? :) Czy jesteście zadowoleni?

PiggyTours dołączył
07.07.2017

PiggyTours 07:30 | 29.01.2018

Pierwszy urlop, po którym zakochaliśmy się w Malcie, w jej mieszkańcach, w pogodzie, w niespiesznym trybie życia... Wiadomo, od marzeń do realizacji długa droga, ale udało się :) Tak, jesteśmy zadowoleni i nie planujemy zmieniać na razie miejsca zamieszkania :)

Monika_841 dołączył
09.02.2018

Monika_841 12:14 | 09.02.2018

Cześć Agnieszka,
Wybieram się z mężem i 6 latkiem na Maltę w terminie 21-28 kwietnia. Nie mamy jeszcze noclegu, nastawiamy sie na zwiedzanie i trochę plażowania. Co sądzisz o podróżowaniu komunikacją miejską po Malcie? Jestem na etapie szukania noclegu, chciałabym znaleźć prywatną kwaterę u "miejscowych" możesz coś polecić?

lecebochce.pl dołączył
19.03.2016

lecebochce.pl 15:47 | 09.02.2018

To może ja w międzyczasie wypowiem się o komunikacji - można, ale zabiera to sporo czasu. Komunikacja jest dobrze zorganizowana i wszędzie dojechać można, ale pokonanie kilkunastu kilometrów czasem trwa i półtorej godziny. Jeśli nie macie zbyt napiętego planu to komunikacja będzie ok, jeśli chcecie zobaczyć wszystkie "must see" to jednak przydałoby się auto (tylko pamiętajcie o ruchu lewostronnym).

PiggyTours dołączył
07.07.2017

PiggyTours 17:02 | 09.02.2018

Hej :)
Siatka połączeń na Malcie (na Malcie, nie na Gozo) jest w miarę dobra, ale czasowo podróżowanie zajmuje wieczność. Szczególnie dla dziecka może to być męczące, ponieważ pokonanie np 20 km zajmuje mniej więcej godzinę.
Napisałam wpsi na moim blogu (sam blog jest nieco zaniedbany z uwagi na brak czasu, jednak wpis o komunikacji na Malcie jest aktualny - z uwagi na powtarzające się tego typu pytania - i znajdziecie tam mapki połączeń, aktualne rozkłady jazdy i wszystko, co może się przydać).
Link do mojego opisu komunikacji: www.wycieczkomania.pl/?page_id=9758 
Jeśli chodzi o noclegi... Malta dzieli się na kilka stref (to mój osobisty podział):
- południe (ładne, spokojne, ale ciężko z komunikacją z resztą wyspy, jeśli chodzi o zwiedzanie: Marsaskala, Birzebbuga)
- centrum (Valletta, Sliema, St Julians) - zatłoczone, idealne miejsce na rozrywkę (kluby nocne, knajpki), dobrze skomunikowane z resztą wyspy, ale beznadziejne dla rodzin z dziećmi,
- "złoty środek", czyli St Paul's Bay (Bugibba, Qawra) - miejsce dość spokojne, dość dobrze skomunikowane, ale brak piaszczystych plaż
- północ (Mellieha) - daleko wszędzie, ale jest najdłuższa piaszczysta plaża na Malcie, życie wymiera koło 23:00, ale chwalone przez rodziny z dziećmi
- Gozo (druga wyspa, mniejsza siostra Malty) - dla tych, którzy szukają spokoju, sielsko, wiejsko i anielsko (ja mieszkam na Gozo).
Co do samych kwater, to nie jestem w stanie się wypowiedzieć, ponieważ nie pomieszkuję w hotelach. Mieszkam na Gozo i tam mogę polecić te, które widziałam i znam, natomiast co do samej Malty... Polecam dołączyć się do grupy (jeśli macie konto na Fb) www.facebook.com/groups/1749033725328487/  i tam zapytać, na pewno pojawią się oferty z kwaterami prywatnymi. Ja osobiście nie chciałabym polecać czegoś, czego nie doświadczyłam i nie znam osobiście.
Ze swojej strony zapraszam na wycieczki jeepami po Malcie i Gozo (to mogę polecić osobiście, ponieważ je organizuję :) www.piggy-tours.com 
Pozdrawiam,
Agnieszka

Monika_841 dołączył
09.02.2018

Monika_841 08:59 | 12.02.2018

Dziękuje za wiadomość. Nocleg już zarezerwowałam. Jeśli chodzi o wycieczki jeepem decydujemy się narazie na zwiedzanie środkami publicznymi.
Pozdrawiam, Monika

PiggyTours dołączył
07.07.2017

PiggyTours 11:38 | 12.02.2018

Super, w takim razie życzę wspaniałego urlopu!
Pozdrawiam, Agnieszka

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>