Forum dyskusyjne

szczepionki i malaria w Indiach

kategoria zdrowie w podróży

kraj Indie

olimi dołączył
19.04.2012

olimi 15:30 | 19.04.2012

Witam, czy możecie podzielić się ze mną swoją cenną wiedzą? Wyjeżdzam w polowie maja do Indii (planuję Himalaje, ale nie wiem, czy nie zahaczę o Rajasthan) i mam pytania :
1. jak długo ważne są szczepionki: przeciw tężcowi i błonicy, polio, durowi brzusznemu ?? szczepilam się na pod koniec 2009 r gdy jechalam do Indii i wydaje mi się, że powtórzenie tych szczepień moge sobie narazie darować, ale pewności nie mam,Co do szczepionki przeciwko WZW A+B to słyszałam różne opcje: że jest ważna 10 lat, a nawet że trzeba się szczepić na nią tylko raz w życiu
2. Nie wiem też co zrobić z malarią, Wprawdzie w Himalajach jej nie ma, ale jak będę w Rajasthanie, to sama nie wiem ( początek czerwca to już chyba początki pory deszczowej) Nie chciałabym szprycować się profilaktycznie antymalarykami i myślałam, żeby tym razem poprostu wziąć ze sobą jedno opakowanie jakiegoś leku antymalarycznego na wszelki wypadek. Co radzicie ??? jaki lek przeciwko malarii wziąć: malarone ??? lariam??? czytałam coś gdzieś o jakimś antybiotyku ( który też można brać profilaktycznie), ale nazwy niestety nie pamiętam, Babka w aptece powiedziała mi jeszcze o jednym leku antymalarycznym dostępnym w Polsce - Arechin. Słyszeliście może coś o nim ???
Z góry dzięki za info, pozdrawiam :)

Mońka dołączył
11.02.2012

Mońka 08:54 | 20.04.2012

Jeśli chodzi o szczepienia do Indii to jest po prostu jakiś koszmar... każdy lekarz mówi co innego. Byłam już zbyt zmęczona tym tematem więc odpuściłam sobie i pojechałam niezaszczepiona. I bardzo dobrze bo wydałabym kupe kasy a tak na prawdę te szczepienia są niepotrzebne. Jeśli zerkniesz na listę zalecanych szczepień do innych krajów to zobaczysz, że generalnie pewne pozycje się notorycznie powtarzają. Tak więc dur brzuszny, tężec czy WZW są również zalecane do Francji, Anglii czy nawet do Niemiec. Ja na Twoim miejscu bardziej bym się skupiła na malarii, skoro w tym okresie jest pora monsunowa. Gdzieś wyczytałam opinie, że najlepiej kupić tabletki na miejscu bo są lepsze niż te polskie. Ale ile jest w tym prawdy to nie wiem.
Jeśli chodzi o tężec to szczepionka ważna jest 10 lat. Natomiast w przypadku WZW B teraz wprowadzono taką metodę, że przed zabiegiem w szpitalu sprawdzają poziom przeciwciał i na tej podstawie podejmują decyzję czy szczepić ponownie czy nie.

marrigo dołączył
21.03.2012

marrigo 13:07 | 26.04.2012

Cześć.
Zastanawiałam się nad podobnym problemem - jadę na przełomie maja i czerwca do Rajastanu.
Teraz temperatura tam to ok. 40 st. C, a pora deszczowa zacznie się dopiero na początku lipca (ew. koniec czerwca). Teraz jest tam sucho i gorąco więc nie wiem czy konieczne będą leki przeciwmalaryczne.
Na pewno będzie je można dostać na miejscu i nie wiem czy przypadkiem tak nie zrobię. Na pewno za to zabiorę repelent.

olimi dołączył
19.04.2012

olimi 16:06 | 26.04.2012

no właśnie...ja zdecydowałam, że kupię na miejscu lek antymalaryczny i będę go miała na wszelki wypadek. Nie będę się faszerowała profilaktycznie. Biorę też muggę i moskitierę. Lekarz podrózy kiedyś mi mówił, że witamina B odstrasza komary, więc można dodatkowo z tej opcji skorzystać jako uzupełnienie. pozdrawiam i udanego wyjazdu :)

stock dołączył
24.01.2012

stock 12:07 | 27.04.2012

w razie czego mogę sprzedać malarone - 2 listki.

MichalPrzybylski dołączył
05.04.2012

MichalPrzybylski 16:26 | 28.04.2012

Nie ma co popadać w paranoję. Znam kilka osób, które miało malarię czy dengę i po prostu to przechorowali. Leki dostępne są na miejscu. Indie to jeden z głównych światowych producentów leków.

Co do szczepień, to co brałaś powinno być jeszcze aktualne. Tężec zawsze warto powtórzyć - to się wdaje przy skaleczeniach/obtarciach/itp - a tak, jest spokój.

Jak masz czas, mogłabyś zrobić wściekliznę. To jest coś, czego nie chciałabyś dostać a łatwo jest złapać.

Pozdrawiam,

Michał Przybylski
www.singlenomad.pl 

olimi dołączył
19.04.2012

olimi 20:18 | 28.04.2012

dzięki za cenne wskazówki... w międzyczasie znalazłam stronke z waznoscia szczepien, moze Cie zainteresuje www.zakazenia.org.pl/index.php?okno=7&art_type=15&id=156  pzdr

Mońka dołączył
11.02.2012

Mońka 21:59 | 28.04.2012

Z tego co wiem to w Polsce nie wykonuje się szczepień przeciw wściekliźnie. Zastrzyki podaje się dopiero w przypadku pogryzienia. Takie info uzyskałam w wojewódzkim sanepidzie w Szczecinie ok 3 miesięcy temu.

male_galagoo dołączył
14.08.2012

male_galagoo 16:47 | 19.08.2012

We Wrocławiu wykonują szczepienie przeciw wściekliźnie www.nzozwomp.pl/cennik 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl