Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Singapur – wzór czystości i porządku w azjatyckim klimacie > SINGAPUR


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 1Co wiemy o Singapurze? Pewnie wielu z Was słyszało o tym mieście – państwie, jako o miejscu gdzie grożą absurdalnie wysokie kary za śmiecenie i żucie gumy. Wszędzie też pojawia się informacja o tym, jak jest tam czysto, ładnie, zielono i przyjaźnie.
Po powrocie wiemy już, że te wszystkie informacje to… prawda.
W Chinach było wprawdzie równie czysto – w metrze czy na dworcach – ale wystarczyło wejść w boczną uliczkę i już nie było tak ok. W Singapurze jest wszędzie czysto i porządnie!

Co wiemy o Singapurze? Pewnie wielu z Was słyszało o tym mieście – państwie, jako o miejscu gdzie grożą absurdalnie wysokie kary za śmiecenie i żucie gumy. Wszędzie też pojawia się informacja o tym, jak jest tam czysto, ładnie, zielono i przyjaźnie.
Po powrocie wiemy już, że te wszystkie informacje to… prawda.
W Chinach było wprawdzie równie czysto – w metrze czy na dworcach – ale wystarczyło wejść w boczną uliczkę i już nie było tak ok. W Singapurze jest wszędzie czysto i porządnie!

Wcześniejsze nasze azjatyckie loty odbywaliśmy Aerofłotem. Tym razem dzięki promocji na loty do Singapuru polecieliśmy Lufthansą. Okazało się, że na takich dalekich rejsach rosyjskie linie lotnicze niczym nie ustępują niemieckim. W obu jest równie komfortowo.

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


Na koniec trochę o wydatkach. Dla tych którzy szukają tu głównie informacji praktycznych – mam osobny wpis tutaj:
http://kasai.eu/tag/azja/
Zapraszam.
- Przelot Kraków – Singapur – Lufthansa – 1900zł – za osobę
- Malezja – Przelot Johor Bahru – Penang – 157 RM za 1 os
- Singapur – karta Ez Link 12 S$ + doładowania min 10 S$
- Singapur – bilet na wyspę Sentosa + kolejka 3 S$ – za osobę
- Singapur – łódka na wyspę Ubin – 2,5 S$ w jedna stronę – za osobę
- Singapur – wyspa Ubin – wypożyczenie rowerów 16 S$ za 2 na cały dzień
- Singapur – Ogród storczyków – 5 S$ – za osobę
- Singapur – Kallang River Backpackers – 44 S$ za pokój 2 osobowy bez łazienki
- jedzonko 2,5-8 S$ (zapiekany ryż, carrot cake, royak, murtabak)
- świeży sok z owoców 2-5 S$
- rambutany – 3,5 S$ za 1 kg
- kawa – 1,5 S$ (średnia w Starbucks 6 S$)
- piwo – 5 S$

Zdjęcia

SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 1SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 10 Ogród BotanicznySINGAPUR / - / Singapur / Singapur 3SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 4SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 2SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 5SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 6 wyspa SentosaSINGAPUR / - / Singapur / Singapur 7SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 9SINGAPUR / - / Singapur / Singapur 8SINGAPUR / - / Świątynia Zęba Buddy / Singapur 11SINGAPUR / - / Wyspa Sentosa / Singapur 12SINGAPUR / - / Sala koncertowa / Singapur 13SINGAPUR / - / chińska dzielnica / Singapur 14SINGAPUR / - / ogród botaniczny / Singapur 15SINGAPUR / - / hinduskie wesele / Singapur 16SINGAPUR / - / Muzeum Cywilizacji Azji / Singapur 17SINGAPUR / - / Hinduska Świątynia / Singapur 18SINGAPUR / - / Świątynia Zęba Buddy / Singapur 19SINGAPUR / - / Ogród Botaniczny / Singapur 20SINGAPUR / - / Świątynia Thian Hock Keng / Singapur 21SINGAPUR / - / Świątynia  / Singapur 22SINGAPUR / - / Wyspa Sentosa / Singapur 23SINGAPUR / - / Katedra św Andrzeja / Singapur 24SINGAPUR / - / Hotel Raffles / Singapur 25

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Indonezja / wyspa BALI, wyspy GILI - 2009 121 Blog z podróży
Malezja i Singapur – praktycznie i pomocnie 1009 Tylko fakty - hotele, przejazdy, ceny - zapraszam
Singapur i Malezja na talerzu 309 Singapur i Malezja od Kuchni
Singapur – wzór czystości i porządku w azjatyckim klimacie 442 Polecam wszystkim którzy wybierają się do Singapuru - szczegółowa relacja z kilku dni pobytu.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl