Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Z San Francisco do Los Angeles wybrzeżem > ABCHAZJA


lovelajf.pl lovelajf.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie USA / Kalifornia / San Francisco / Z San Francisco wybrzeżem do Los AngelesPodczas roadtrip po Kalifornii mieliśmy okazję podróżować wybrzeżem z z San Francisco do Los Angeles.

Cztery dni temu wyjechaliśmy z San Francisco do Los Angeles. Poruszaliśmy się wybrzeżem malowniczą drogą 101. Bez żadnego konkretnego planu, wiedzieliśmy tylko, że jedziemy na południe i na pewno chcemy odwiedzić miasto Aniołów. Bez żadnej spinki zjeżdżaliśmy co kilka mil z głównej drogi na przystanek w jakimś pięknym mieście.

W niektórych miejscowościach zatrzymywaliśmy się tylko na jedzenie czy nocleg, w innych ze względu na ciekawe "must see" opisane w przewodniku/ TripAdvisor'rze. Nie chce opisywać wszystkich przystanków, ponieważ było ich całkiem sporo skupię się wyłącznie na tych, które szczególnie zapamiętałam i które moim zdaniem warto odwiedzić podróżując drogą 101.

Zdjęcia: San Francisco, Kalifornia, Z San Francisco wybrzeżem do Los Angeles, USA
San Francisco, Kalifornia, Z San Francisco wybrzeżem do Los Angeles, USASanta Maria - chce tu zamieszkać!

Wjechaliśmy do miasta w którym najwęższa z ulic ma trzy pasy. Trzy puste pasy. W całym mieście panuje cicha spokojna atmosfera. Nie wiem czy to ze względu na porę bo przyjechaliśmy tu na śniadanie ale jest pusto. Kilka samochodów i Pan w piżamie wychodzący po gazetę. Słychać śpiew ptaków i aż chce się mówić szeptem, żeby nie przeszkadzać naturze. Uliczki z domami wyglądają jak w typowym amerykańskim rodzinnym filmie. Auta (ok.2-3) na każdym podjeździe, spryskiwacz delikatnie podlewający trawnik, psinka szczekająca na listonosza. Klimat miasta wpłynął nie tylko na mnie, po przejechaniu kilku przecznic zorientowałam się,że Rafał zaczął jechać wolniej, czyli dla odmiany przepisowo.

Isla Vista

W Ista Vista zatrzymaliśmy się na obiad. Po zjedzeniu wielkiego burito, poszliśmy na spacer, rozejrzeć się po okolicy. Ista Vista to typowe kalifornijskie studenckie miasteczko. Hipsterzy w każdym wieku na deskorolkach pijących kawę ze starbuksa. Czując wyrzuty sumienia po ogromnym śniadaniu (naleśniki, jajka,...) i korzystając ze słonecznej pogody pojechaliśmy poćwiczyć i pobiegać na plaże.

Fairview

Jak zobaczyłam zjazd z drogi 101 do Fairview, krzyknęłam, że musimy tam pojechać! Jeśli oglądałeś serial "Gotowe na wszystko" to zrozumiesz moją reakcję :) Fairview na Wisteria Lane było głównym miejsce akcji tego serialu. Zobaczyliśmy tam dokładnie to czego się spodziewaliśmy: krótko wystrzyżone trawniki, równiutko przycięte drzewa cytrynowe, drogie samochody i domy jak z bajki.

Santa Barbara

Miasto znacznie bardziej turystyczne od dotychczas odwianych przez nas po drodze. Wysokie palmy, zielone uliczki, i przyjemne rodzinne knajpki ze stolikami na chodnikach zapełnione ludźmi z mapami i uśmiechniętymi mieszkańcami.


Cały artykuł wraz z mapą dostępny: http://lovelajf.pl/z-san-francisco-do-los-angeles/

Zdjęcia

USA / Kalifornia / San Francisco / Z San Francisco wybrzeżem do Los Angeles

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl