Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Hiszpania - 14 dbu jachtem przez Baleary > HISZPANIA


PawelJ PawelJ Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie HISZPANIA / Baleary / Baleary / Jachtem po BalearachPlanujemy podróż na 16 dni w opcji na 14. Jach ze skipperem jest już wykupiony. Potrzebna jest tylko dodatowa załoga – 4 osoby, w dowolnych konfiguracjach, pojedynczo, w parach, itd. Obecna ekipa to dwie dziewczyny i dwóch chłopaków w wieku między 28 a 32 lata. Baleary - rejs po Morzu Śródziemnym w odległości około 240 km na wschód od Walencji. Archipelag składa się z pięciu wysp: Formentera, Cabrera, Ibiza, Minorka i Majorka. Rejs na Balearach odbywa się w miejscach charakteryzujących się bardzo łagodnym klimatem, pięknymi plażami i bardzo dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym. Rejsy na Balearach - wyspach gdzie słońce świeci przez cały czas, a woda zawsze ma kolor lazuru nieba są ostatnio bardzo popularne. Turyści wygrzewają się na piaszczystych plażach, a miłośnicy sportów wodnych znajdą tu swój raj. Baleary słyną ze odbywających się na akwenie Badia de Palma regat żeglarskich. Ibiza, Majorka, Minorka, Formentera i Cabrera

HISZPANIA – BALEARY – termin 20/22 sierpnia do 5 września 2009 r.
Planujemy podróż na 16 dni w opcji na 14. Jach ze skipperem jest już wykupiony. Potrzebna jest tylko dodatowa załoga – 4 osoby, w dowolnych konfiguracjach, pojedynczo, w parach, itd. Obecna ekipa to dwie dziewczyny i dwóch chłopaków w wieku między 28 a 32 lata.
Będzie to rejs po Morzu Śródziemnym. Pośród wielu malowniczych wysepek Balerarów – Ibizy, Majorki i Minorki.
Rejsy odbywają sie na Elanie 43
W trakcie rejsu sami decydujemy kiedy wypływamy i do jakiej mariny, a kiedy i gdzie stoimy na kotwicy. Pozwala to obniżyć koszty rejsu.
Ilość miejsc do naszej dyspozycji w ramach rejsu - 8.
Istnieje możliwość nurkowania – łódź posiada pełne wyposażenie nurkowe (trzeba ze sobą zabrać ABC nurkowe). Osoby certyfikowane (posiadające uprawnienia nurkowe) mają do dyspozycji pełen sprzęt nurkowy i mogą wykonywać nurkowania rekreacyjne w ramach swoich uprawnień.

Jach – Elan 43, 4 kabiny, 9 koi, w pełni wyposażona kuchnia, wszelkie niezbędne środki ratunkowe oraz nawigacyjne, ponton z silnikiem. Pełne wyposażenie nurkowe dla 6 osób.

Rejs poprowadzi certyfikowany sikipper i instruktor nurkowania PADI.
Start i koniec rejsu w Barcelonie, Port Forum. Trasa Baleary. (przykładowy opis tego co można znaleźć na temat takich rejsów: Baleary - rejs po Morzu Śródziemnym w odległości około 240 km na wschód od Walencji. Archipelag składa się z pięciu wysp: Formentera, Cabrera, Ibiza, Minorka i Majorka. Rejs na Balearach odbywa się w miejscach charakteryzujących się bardzo łagodnym klimatem, pięknymi plażami i bardzo dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym. Rejsy na Balearach - wyspach gdzie słońce świeci przez cały czas, a woda zawsze ma kolor lazuru nieba są ostatnio bardzo popularne. Turyści wygrzewają się na piaszczystych plażach, a miłośnicy sportów wodnych znajdą tu swój raj. Baleary słyną ze odbywających się na akwenie Badia de Palma regat żeglarskich. Ibiza, Majorka, Minorka, Formentera i Cabrera są chętnie odwiedzane przez turystów z całej Europy, na wakacje przyjeżdżają tu gwiazdy filmowe oraz persony świata polityki.)

Plan wyjazdu:
Dzień 1 – dla tych co wylecą 20-stego sierpnia 2008 r. – zakwaterowanie w Hotelu/Hostelu w Barcelonie, wędrówki po Barcelonie i odwiedzanie knajpek 
Dzień 2 – znów Barcelona … w południe robimy zakupy obiadowe na rejs
Dzień 3 (dla tych co wolą przylecieć od razu na rejs, jest to 1 dzień i dwa wcześniejsze nie są brane pod uwagę) – zakwaterowanie na jachcie – to jest teraz nasz nowy dom na 14 dni, wypływamy z Barcelony – kurs Baleary – czyli wyspy: Ibiza, Majorka, Minorka, Formentera, Cabrera.
Dzień 4 – dopływamy (nocą lub rankiem) do Balearów – lądujemy i zdobywamy ląd 
Dzień 5 – 15sty, pływamy od zatoczki, do zatoczki, kąpiele w dzikich odmętach, dla chętnych, nurkowania, od mariny do mariny, zwiedzamy wyspy – jak kto chce, na rowerach, motocyklach, pieszo, dowolnie, sami decydujemy gdzie i na jak długo płyniemy, pełen luz. Śpimy oczywiście na jachcie, chyba, że ktoś woli, to może sobie na plaży… byleby kotwicy ze sobą nie zabierał… ;)
Dzień 15/16-sty wracamy do Barcelony i back do Home…

Koszty pewne:
- rejs na 14 dni – 1.450 zł
- wykupienie szkolenia OWD (kursu nurkowego) – dodatkowo 300 zł
Inne koszty zależne od nas:
- koszty na opłaty portowe, paliwo itp.: ok. 40-60 Euro/osoba tydzień (zależy od tego jak często w marinach i do jakich marin popłyniemy)
- koszt jedzenia na jacht - ok. 100/150 Euro/osoba na dwa tygodnie (zależy na co się zdecydujemy i ile)
- koszty dolotu (w obie strony) – ok. 500,- PLN/osoba (Ryanair – np.:Poznań, lub WIZZAIR z Pragi)
- szacunkowe koszty wypadów do restauracji itp. to wg skippera od 80 do 160 euro/tydzień – w zależności od tego co kto lubi i jak chce szaleć.

Ok., kto chciałby się decydować na rejs z nami, proszę o kontakt z Pawłem na e-mail:
paweljanczak.wroclaw@gmail.com
Chcielibyśmy spotkać się z chętnymi do wyjazdu, ustalić wszystkie aspekty podróży, i trochę lepiej poznać się. Po kontakcie na e-mail przekażę kontakt do siebie na telefon.

Ponieważ Skipper jest opłacony, więc nie partycypuje w opłatach związanych z kasą jachtową. (Oczywiście płaci za alkohol i wszelkie wyjścia do restauracji).

Zdjęcia

HISZPANIA / Baleary / Baleary / Jachtem po Balearach

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl