Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pakistan > PAKISTAN


benbm benbm Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Chanai / Chanai / KwiatCDN

Przyjeżdżamy na stronę pakistańską ,a tam pokazują siętakie góry ze powietrza brakuje w płucach .Droga wiodła przez park narodowy i trzeba było zapłacić 4 USA a wtedy kurs wynosił za 1USA 64 rupie pakistańskie .Dojeżdżamy do granicy ,oczywiście tan koleś z kasą ,gdy odbywało się trzepanie autobusu torby z pieniędzmi nie miał .Ale jak autobus poskładali to torba się znalazła .Wcześniej zauważyłem że chiński celnik klika po angielsku -uczysz się zagadnąłem .Tak ,będzie przecież olimpiada ,bo jak się nie nauczę to mnie z roboty wywalą .Ucz się kolego ucz dodałem mu otuchy ,wspominając swoje pierwsze lekcje angielskiego Był rok2006 czyli przed olimpiadą Pekińską więc stukali w klawiatury ,zagadywali po angielsku ,jak tyllko mogli .Zazwyczaj Chińczycy są skryci Na trasie autobusu jest jeszcze taki odcinek ,gdzie wsiadał chiński żołnierz ,ma czuwać by nie robiono zdjęć w strefie przygranicznej .Po prawej stronie Afganistan po lewej Chiny .Więc moja miła kowalska zagaduje żołnierza a ja cykam widoki tego Hindukuszu W plecaku miałem połówkę żołądkowej wiec polałem dwa kieliszki i żołnierz padł .Na wysokości 4600 jest ostatni posterunek policji i tam ten dzielny wojak wysiadł.Wjeżdżamy do Pakistanu ,wchodzi tam jakiś obdydoł bez munduru w potarganych gaciach .Okazuje sie że to on wbija pieczątki do wizy .U nas takiemu bys paszportu do ręki nie dał taki menel ,no ale ten pieczątki wbijał.

CDN

Zdjęcia

INDIE / Chanai / Chanai / Kwiat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec