/ / MOłDAWIA > Ukraina-Mołdawia-Naddniestrze-Ukraina - kwiecień 2010 > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Ukraina-Mołdawia-Naddniestrze-Ukraina - kwiecień 2010

kategoria podróże po świecie

makiel dołączył
04.02.2009

makiel 16:33 | 08.03.2010

Witam,

W związku z planowanym wyjazdem (trasa jak w temacie) mam kilka pytań. Wiem, że większość z interesujących mnie kwestii było już poruszane na forum, jednak jak wiemy sytuacja w tym rejonie zmienia się dość często, dlatego zależy mi na jak najbardziej aktualnych informacjach.

1. Jak wygląda sytuacja z tranzytem na Ukrainie? Czy dalej obowiązuje przepis o tym, iż w paszporcie obok pieczątki wjazdowej musi być odpowiednia adnotacja o tranzycie (ilość czasu na przejazd i przejście graniczne, którym opuszczamy Ukrainę)? Ja mam zamiar spędzić około 3 dni na Ukrainie (Lwów, Czerniowce, Chocim, Kamieniec Podolski) więc prawdopodobnie zmieściłbym się w czasie, jednak za cholerę nie wiem jakim przejściem będę przekraczał granicę ukraińsko-mołdawską... Może ktoś wie jaką trasą jedzie autobus Kamieniec Podolski-Bielce (konkretnie chodzi mi o to gdzie przekracza granicę, bo tak najprawdopodobniej pojadę)?

2. Jak wygląda sytuacja z rejestracją pobytu w Mołdawii? Czy nadal istnieje ten obowiązek? Mam zamiar spędzić w tym kraju 3-4 dni.

3. Sytuacja w Naddniestrzu - z tego co czytam nieco się tam zaostrzyło. Jak wygląda sytuacja i o czym należy pamiętać na granicy Mołdawia-Naddniestrze? Mam zamiar jechać autobusem z Kiszyniowa do Tyraspola, spędzić tam około 3-4h i dalej autobusem Tyraspol - Odessa. Wiem, że było coś takiego jak talony tranzytowe za 0,5 Euro, czy nadal one obowiązują? Gdzie te talony wykupić by uniknąć łapówki? Będę wdzięczny za informacje.

4. Czy prawdą jest, że obecnie większość autobusów z Kiszyniowa do Odessy omija Naddniestrze drogą przez południe Mołdawii?

Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam


[konto usuniete] dołączył
02.10.2012

[konto usuniete] 17:17 | 03.02.2013

ma moze Ktos aktualne info..pozdrawiam


[konto usuniete] dołączył
02.10.2012


Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl