Forum dyskusyjne


opłaty graniczne - samochód

kategoria podróże po świecie

kraj Armenia

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 20:36 | 19.08.2011

czy jest to prawda, że chcąc wjechać na teren Armenii trzeba opłacić 80$ a przy wyjeździe 20$??? prosze o info... czy nie lepiej zostawić w Gruzji autko a potem marszrutą jechac? kto był? prosze o odpowiedź, bo mam wiele pytań dotyczących tych krajów: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Karabach - samochodem !!! dzieki


artur9500 dołączył
05.08.2012

artur9500 13:22 | 05.08.2012

21000 dram + 8000dram= 80$=15 dni. Spóźnisz się nawet godzinę, zapłacisz mandat 10 000dram(20$).Przejście graniczne z Gruzją.
Jeszcze po stronie tureckiej trzeba pamiętać aby w jednej z budek "wymeldować" swój samochód, Trzeba też uważać na różnych pomagierów, którzy chcą Ci pomagać: chcą aby im dać swój paszport, wszystko chcą załatwiać za Ciebie(nie zadawać się z nimi bo to są złodzieje).
Potem pierwszy strażnik gruziński i ............ wszyscy pasażerowie mają opuścić samochód i przejść ze swoim paszportem przez przejście dla pieszych. Ja jadę dalej. Bez wysiadania z samochodu wszystko załatwiam. Mam wykonane ładne zdjęcie, kamerą komputerową, podczas kontroli paszportowej.
Dopiero potem okazało się, że pasażerowie wysiadają, gdyż też muszą zostać obfotografowani.
Ruch na przejściu mały, trochę mrówek wraca piechotą do Gruzji.
Na granicy, po stronie gruzińskiej, pracuje prawie sama młodzież.
I wjazd do Gruzji.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl