Forum dyskusyjne

Wiza do Uzbekistanu - kompendium wiedzy

kategoria podróże po świecie

odprawieni.pl dołączył
08.11.2013

odprawieni.pl 21:06 | 09.11.2013

Witam,

Podróżnikom którzy planują wybrać się do Uzbekistanu chciałem polecić mój krótki post na temat jak wyrobić wizę wraz z porównaniem i kalkulacją kosztów. Może komuś się przyda ;-)

www.odprawieni.pl/jak-wyrobic-uzbecka-wize/ 

Pozdrawiam

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:09 | 01.12.2013

info jak najbardziej przydatne, wszystko skrzętnie zapisuję.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:55 | 02.12.2013

Jedna mała uwaga, moim zdaniem obowiązek meldunkowy może być nieco teoretyczny. Podczas podróży w 2010 oczywiście skrzętnie zbierałem karteczki meldunkowe, ale potem nikt na granicy tego nie wymagał, podobne zresztą jak i w kolejnych hotelach nikt tego nie sprawdzał. Z uciążliwości podróżowania - bardziej daje się we znaki kontrole policyjno-wojskowe podczas przekraczania granic województw, bo to zabiera czas. Pozdrawiam

odprawieni.pl dołączył
08.11.2013

odprawieni.pl 18:39 | 02.12.2013

Też czytałem różne informację w tym temacie. Podczas naszej podróży w 2013vroku tylko raz sprawdzono nam meldunki, było to na lotnisku (lot wewnętrzny). Niby tylko raz, lecz gdybyśmy ich nie mieli to bardzo łatwo byłoby się przyczepić. Może lepiej dmuchać na zimne...

towPawel dołączył
27.05.2005

towPawel 20:45 | 02.12.2013

Aby otrzymać wizę należy dostarczyć do Wydziału
Konsularnego Ambasady w Warszawie: wypełniony kwestionariusz,
dowód wpłaty ($80 - $100, zależnie od liczby wjazdów) płatne w
dolarach – najlepiej, bo bezprowizyjnie w Banku Śląskim,
zaproszenie, opłaconą z góry rezerwację hoteli na cały pobyt. W praktyce sprawę da się obejść i poza wpłatą oraz
kwestionariuszem trzeba dostarczyć dwa dokumenty przesłane przez
jedną ze świadczących tego typu usługi agencji, co kosztuje ok. 36-44
GBP (płatne w funtach kartą kredytową). Tego typu firmy bez
problemu znajdziecie w Internecie.
dane na 2012

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 22:24 | 02.12.2013

W moim przypadku bardzo luźny plan podróży podczas rozmowy z konsulem wystarczył, nie musiałem mieć żadnych rezerwacji

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 20:56 | 05.12.2013

zdam relację:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl