Forum dyskusyjne

nocowanie i podróżowanie

kategoria podróże po świecie

Raphael dołączył
02.09.2009

Raphael 11:09 | 31.05.2019

Czy ktoś może mi doradzić sprawdzone/dobre miejsca noclegowe w Bucharze, Samarkandzie i Chiwie (okolicy)?
Wybieram się tam w lipcu 2019 - pierwsza połowa na zwiedzanie w/w miejsc + kotlina Fergańska (na razie jest nas 3 os.)
Czy ktoś wybiera się tam w tym samym czasie?

Gosian dołączył
29.05.2014

Gosian 22:27 | 31.05.2019

W maju byliśmy w Uzbekistanie , na bookingu zarezerwowałam noclegi: W Chiwie -Zafarbek b&b , dobre śniadania, ciepła woda do kąpieli, właściciel zorganizował nam wyprawę do Ayaz Qala , na pustynię, w dobrej cenie, dobra lokalizacja
W Bucharze : Gulnarakharum gh, pyszne śniadania, właścicielka trochę nadgorliwa, nauczycielka, pokoje spoko, wspaniała lokalizacja
W Samarkandzie: Muzaffar- nowiutki budynek , super położenie, bardzo nowocześnie, dobre śniadania, duży wybór
Znajomi spali w Furkat gh, tam inna atmosfera, backpackersko, ale przyjaźnie , śniadanie na wynos jak wcześniej wyjeżdżasz.
Gorąco polecam podróże pociągami i kupowanie biletów przez neta.

Raphael dołączył
02.09.2009

Raphael 00:02 | 04.06.2019

Dzięki za wskazówki i cenne informacje. Czy możesz napisać jak kupowałaś bilety na pociąg? Z tego co zauważyłem trzeba się tam rejestrować/mieć jakąś lokalną kartę. Z kolei na tronie rosyjskich kolei była mowa o jakichś wymaganych dokumentach których rzecz jasna nie mam.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 11:22 | 04.06.2019

>Dzięki za wskazówki i cenne informacje. Czy możesz napisać jak kupowałaś bilety na
>pociąg? Z tego co zauważyłem trzeba się tam rejestrować/mieć jakąś lokalną kartę. Z
>kolei na tronie rosyjskich kolei była mowa o jakichś wymaganych dokumentach których
>rzecz jasna nie mam.

W Samarkandzie BARDZO polecam:

Adres: Bohodir, ul. Mullokandova 132
Kilka minut od Registanu, bardzo klimatyczny, backpackerski, pełen turystów z całego świata.
Ogromne pokoje, niektóre z oknami jedynie na korytarz, ale ten jest otwarty na patio więc obawy o brak światła dziennego i powietrza nie ma. Śniadania serwowane na czworokątnym patio przy dłuuugim stole mieszczącym wszystkich gości, na tymże patio pod drzewami morelowymi stoją tapczany ze stołami przy których można znakomicie wypocząć po zwiedzaniu miasta.
Co bardzo ważne - nawet gdy mija ostatnia opłacona doba można na patio siedzieć godzinami popijając gratisową herbatę, wylegując się na tapczanie (w Uzbekistanie i Kirgistanie tapczan to nie miejsce do spania, a legowisko w restauracjach, przy domach, na których półleżąc odpoczywa się, także - jeśli to restauracja - je się zamówione potrawy). Można też korzystać do woli z toalety oraz z PRYSZNICA!!! Powtarzam - bezpłatnie, nawet kilka godzin.
W cenie wifi.

W Bucharze także super miejscówka:
W bocznej uliczce od głównego placu. Bardzo przyjazny, czysty, klimatyzacja, miła obsługa. Idąc do hotelu warto wejść na teren starej synagogi
Adres: Ot'kirbek ul. 39 Levi Babaxanov (mail: otkirbek.hotel@mail.ru)

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 19:11 | 05.06.2019

Kupowanie biletów na pociąg przez internet:
Ponieważ nie dysponuję przenośnym urządzeniem elektronicznym, więc o zakup biletów prosiłem w hostelach lub w punktach informacji turystycznej i taką pomoc uzyskiwałem; raz próbowałem kupić z punktu internetowego samodzielnie - potrzebna była rejestracja z późniejszym potwierdzeniem sms na smartfona, więc nie udało się; wymagane dokumenty to karta płatnicza - czyżbyś nie miał?

Gosian dołączył
29.05.2014

Gosian 19:38 | 05.06.2019

bilety kupowałam na stonie eticket. uzrailway. uz. Należy założyć konto i dopiero potem kupuje się imienne bilety. Z wydrukowanym kwitkiem trzeba się udać do kasy na dworcu kolejowym i wymienić na obowiązujące bilety. Na wszystkie odcinki można zrobić to w jednej miejscowości. Warto to robić z wyprzedzeniem gdyż na szybki pociąg Samarkanda Tashkent bilety rozchodzą się migiem. My jechaliśmy osobowym w stylu kolei transsyberyjskiej gdyż na pospieszny już nie było miejsc. Swoją drogą było to wspaniałe doświadczenie. Za bilety płacisz kartą visa lub mastercard, szyfrowanym łączem. Żadne inne dokumenty poza paszportem nie są potrzebne.

Anulaanna dołączył
09.04.2012

Anulaanna 15:34 | 07.06.2019

Zarejestrowałam się na podanej stronie i mam problem z zakupem biletów. Nie wiem, czy jest jakaś awaria strony, ale jakąkolwiek trasę wpiszę podaje mi, ze pociąg nie chodzi. Nadmienię, że sprawdzam w jakie dni kursuje i robię to na ok.20 lipca , czyli ze sporym wyprzedzeniem. W czym może być problem? Ile dni przed podróżą kupowaliście bilety przed internet? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Gosian dołączył
29.05.2014

Gosian 19:22 | 07.06.2019

bilety sprzedają z wyprzedzeniem 40 dni lub coś koło tego. Sprawdzałam że na 20i 21lipca są. Potem już nie. Ja też nie mogłam kupić dużo wcześniej, tylkook 40 dni przed.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl