Forum dyskusyjne

Ameryka Środkowa Panama Kostaryka Nikaragua

kategoria podróże po świecie

kraj Panama

koozia dołączył
05.12.2007

koozia 13:24 | 06.01.2014

W marcu wybieramy się na 4 tyg. do Ameryki Śr. ladujemy w PAnamie, Powrot z KOstaryki. Moze macie jakies sugestie co warto zobaczyc na pewno, a co na pewno pominac? zamierzamy tez odwiedzic NIakraguę....ale oczywiscie jestem totalnie otwarta na sugestie, a i wyjazd jak zwykle maksymalnie elastyczny. bede wdzieczna za informacje:) MOnika

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 15:08 | 06.01.2014

Miesiąc temu wróciłem z trzytygodniowej podróży (w grupie sześć osób, na własną rękę) Panama/Gwatemala/Kostaryka. W mojej ocenie w Panamie wystarczy jeden pełny dzień aby zobaczyć Kanał i zrobić spacer po starym mieście. W Kostaryce do rozwagi jest wypożyczyć samochód - jeździ się znośnie, a mobilność znacznie się zwiększa. Must see to na pewno Monteverde (co najmniej dwa pełne dni) i przynajmniej jeden wulkan (my byliśmy pod Arenal), Warto pewien czas spędzić na wybrzeżu Pacyfiku. San Jose jest mało ciekawe. Ceny w Kostaryce są dla turystów wysokie (ma poziomie zachodnioeuropejskich), krajobrazy wspaniałe, ale brak tzw. lokalnego kolorytu.
W Nikaragui nie byliśmy, natomiast zdecydowanie polecam Gwatemalę. Lecieliśmy KLM do Panamy, wracaliśmy z San Jose. Z Panamy do Guatemala City oraz z Gwatemala City do San Jose lecieliśmy liniami Copa. Bilet kosztował około 300 USD na os.
Jeśli potrzebne bliższe informacje, albo zdecydujesz się na Gwatemalę, to służę informacjami. Moim zdaniem w 4 tygodnie można bez pośpiechu zrobić Panamę, Nikaraguę, Kostarykę i Gwatemalę.

koozia dołączył
05.12.2007

koozia 15:18 | 06.01.2014

wielkie dzieki za info, na pewno jeszcze sie do Ciebie odezwe:)

bella dołączył
06.09.2011

bella 09:57 | 07.05.2015

Witam,czy możesz mi opowiedzieć o Panamie ,też lecimy ,w listopadzie -6 osób ,ale chcemy tylko się skupić na Panamie ,bo mamy 10 dni -co warto tam jeszcze zobaczyć /? Pozdrawiam Izabela

Bertolek dołączył
15.08.2011

Bertolek 16:25 | 13.01.2014

Zalezy czym sie bedziecie poruszac, ale ja polecam w Panamie prowincje Chiriqui i Bocas del Toro. Mimo, ze byc moze Kostaryka jest bogatsza wizulanie, to dla mnie Panama okazala sie duzo ciekawsza kulturowo.
To co jeszcze moge doradzic jesli chodzi o Kostaryke, to nie kupujcie produktow importowanych, bo sa straszliwie drogie. Zwracajcie uwage na to czy towar zostal wyprodukowany w kraju. Wtedy bedzie duzo taniej.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:13 | 19.07.2015

Warto:
PN Soberania
Strefa kanału ze śluzą Gatun i oczywiście
San Blas

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 23:46 | 29.07.2015

Proszę o przybliżoną informację. Jak szybko można się przemieścić z Gwatemali do Panamy. Zamiast lotu (drogie są, powyżej1000zł!)...

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 23:48 | 29.07.2015

...bo mam na oku fajny lot do i powrót z Panamy, a chcę zwiedzić kilka krajów.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 13:35 | 30.07.2015

Ma być szybki przejazd czy chcesz zwiedzać kilka krajów Ameryki Centralnej, a to chyba nie to samo. Szybkość przemieszczania się przez te kraje nie należy do zawrotnych...

bella dołączył
06.09.2011

bella 13:14 | 01.11.2015

proszę o radę ,czy jechać samemu do Parku Soberania i chodzić wg mapy czy brac wycieczkę zorganizowaną z Panamy ,nawiasem mówiąc,bardzo drogą ?

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 13:18 | 02.11.2015

Chcę zwiedzić kilka krajów (kilka tygodni) i szybciutko powrócić do Panamy, zastanawiam się czy jest sens czy lepiej dopłacić i szukać biletu "powrót z innego miasta". Ile może trwać ten "szybciutki powrót"?

[fb] Barb Basia dołączył
04.05.2016

[fb] Barb Basia 20:24 | 04.05.2016

hej, a czy samemu polecacie jechać do Panamy I okolicznych krajów? pytam pod względem bezpieczeństwa i budżetu.
dzięki

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl