Forum dyskusyjne

Izrael za 59 zł i transfer z lotniska Ovda

kategoria tanie podróżowanie

kraj Izrael

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 09:20 | 29.10.2015

Czołem,
Informacja dla tych, którzy planują wypad do Izraela i prośba do tych, którzy skorzystają przed nami.

O tym, że Ryan sprzedaje bilety lotnicze z Krakowa do Izraela pewnie większość już wie ;-)
www.wakacjeipodroze.com/izrael-nocleg-w-ejlacie-dojazd-z-lotnis  ka-ovda/

Natomiast wyszperałem info, że podobno od 25.10 bezpośrednio z lotniska nareszcie realizowany będzie transfer do Ejlatu - to informacja przydatna myślę dla tych, którzy kupili już bilety.

Natomiast prośba do tych, którzy będą wcześniej (my jedziemy w styczniu) o potwierdzenie i praktyczne wskazówki.

Pozdrawiam

anmaar dołączył
27.04.2014

anmaar 22:06 | 06.03.2016

Byłem przez tydzień w lutym. Przejazd firmą Egged za 55 szekli kupiłem bilet tygodniowy. Wystarczy na przejazd tam i z powrotem oraz jeżdżenie po Eilacie czyli od wtorku do wtorku (faktycznie - 8 dni). Kupuje się go, razem z plastikową kartą na lotnisku po wyjściu z odprawy paszportowej - jest stoisko. Płatne gotówką w szeklach.
Rafy - darmowe wejście, idealne do snoreklingu, zejście z pomostu, jeden przystanek przed granicą z Egiptem. Dojazd autobusem 15, powrót autobusem nr 16. Z dworca autobusowego jedzie się około 30 minut. Jednak mając wybór polecam rafy w egipskim Sharm lub jordańskiej Akabie.
Sklep najtańszy na Hativat Golani (One), dojazd autobusem nr 2, powrót nr 1.
Ceny alafel od 17 szekli, pizza tylko z serem ok. 20 szekli, najtańsza mineralna ok. 2,5 szekli.
Polecam wypożyczenie samochodu, najtaniej przez internet przed wyjazdem, jest stosunkowo niedrogie, przy tym duża kultura jazdy. Jest mnóstwo rond, praktycznie nie istnieją skrzyżowania ze światłami. Parkingi w centrum w większości płatne, choć da się znaleźć za free. Benzyna - uwaga najtaniej w Eilacie - poniżej 5 PLN.
Red Canion super wycieczka na pół dnia, wstęp gratis, piękny Timna Park, ale już dość drogi. Nad Morzem Martwym czynne tylko darmowe kąpielisko Ein Bokek z piaszczystą plażą. Kąpielisko Ein Gedi aktualnie zamknięte - osuwa się teren, za to super rezerwat przyrody z wodospadem Dawida.
Generalnie super, tylko drożyzna straszna. No chyba że ktoś jest nadziany.

olago dołączył
31.10.2016

olago 21:47 | 31.10.2016

Dzień dobry, mam kilka pytań:
- czy warto lecieć do Eilat w lutym (głównie interesuje mnie pogoda)
- czy faktycznie jest tak drogo jak piszą ludzie na forach,
- czy za 55 szekli jest dojazd z lotniska Ovda do Eilat i z powrotem,
Dzięki za info

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl