Forum dyskusyjne

On arrival

kategoria inne

Fand dołączył
12.05.2016

Fand 01:01 | 12.05.2016

Witam wszystkich!
We wrześniu planuję wyjazd do Indonezji. Nie wiem czy temat taki jak ten pojawił się wcześniej, lecz chciałabym zapytać jak to jest z wizą on arrival.
Czy muszę wcześniej wypełnić jakikolwiek wniosek/zarejestrować się? Czy wszystko jest wydawane sprawnie na lotnisku?
Kolejna sprawa nad którą się zastanawiam; czy pomiędzy przesiadkami w Indonezji muszę zrobić jakąś opłatę wylotową?
Czytałam również w wielu miejscach, że zazwyczaj trzeba na lotnisku okazać bilet wylotowy lub na dalszą podróż. Ktoś wie, czy rzeczywiście tak jest?
Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 12:49 | 12.05.2016

Wizę załatwiasz w kilka minut, prosta procedura. Opłaty wylotowe są standartem w Indonezji, część lotnisk zaczyna wprowadzać system wliczenia jej w chwili zakupu biletu, więc sprawdź na stronach tych lotnisk które Cię interesują. Bilet jest potrzebny by wejść do terminala. Może być zapisany w telefonie.

Fand dołączył
12.05.2016

Fand 17:50 | 12.05.2016

Dziękuję za informacje. Co do biletu-chodzi mi tu o okazanie biletu wylotowego z Indonezji celnikom, nie biletu kontynuującego naszą podróż. Coś jak okazywanie biletu w ambasadzie przy przedłużaniu wizy. Wiele osób pisze,że celnicy na lotniskach często zwracają na to uwagę. Nie wiem jaki jest w tym sens, skoro wiza daje nam możliwość przedłużenia pobytu o kolejne 30 dni, a wtedy już wiadomo, że przy przedłużaniu, takowy bilet musimy mieć.

Zonolux dołączył
08.05.2016

Zonolux 11:56 | 13.05.2016

Ja z podobnymi pytaniami dzwoniłem w zeszłym roku do placówki Indonezjii w Polsce i w jakimś sensie zostałem wyśmiany. Jeśli jest się obywatelem Polski, to pozwolenie na pobyt 30 dniowy dostaje sie automatycznie i jest to kwestia postawienia pieczątki w paszporcie. Zadnych formularzy, żadnych podań. Teoretycznie powinno sie udokumentować możliwość przebywania w Indonezji (np kartą kredytową) i ewentualnie wylot, ale chyba nikt tego nie sprawdza. W zeszłym roku jednak taka uproszczona procedura dotyczyła tylko kilku wybranych lotnisk i to poleciłbym sprawdzić! Jeśli chodzi o przemieszczanie sie po Indonezjii to w obrębie jedej wyspy polecam pociągi: bezpiecznie, komfortowo, stosunkowo tanio i z ciekawymi widokami.

Fand dołączył
12.05.2016

Fand 01:08 | 14.05.2016

Niestety to zezwolenie mi nie wystarczy, bo planuję przedłużyć wizę.
W każdym razie, dziękuję za radę!

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 19:23 | 20.05.2016

Wiza turystyczna na 30 dni- na wybranych( bodajże 9-ciu) lotniskach jest darmowa.
Jeśli planujesz pobyt w Indo na dłużej niż 30 dni można wcześniej starać się o wizę w Ambasadzie Indonezji w Polsce lub już na miejscu można przedłużyć aczkolwiek wiem, że są tam od niedawna jakieś problemy, że jeśli wlecisz na lotnisku na którym dostajesz automatycznie darmową wizę to chyba w tym samym miejscu musisz wylecieć z Indo i w tym też miejscu musisz ją przedłużyć. Słyszałam tak od moich gości, którzy byli na Lomboku, ale musiałabyś sprawdzić te informacje.

Pozdrawiam,
Ada

ada.polindotours@gmail.com

Fand dołączył
12.05.2016

Fand 19:43 | 20.05.2016

Dziękuję bardzo za informację!
Moje plany nieco się zmieniły w ostatnich dniach. W poniedziałek mam rozmowę o pracę przez skype w Indonezji, więc mam nadzieję, że uda mi się pojechać na dłużej:)

kangur dołączył
28.06.2016

kangur 08:04 | 29.06.2016

Z oficjalnej strony MSZ
" Polscy turyści mogą wjeżdżać do Indonezji bez wiz, w ramach wprowadzonego w dniu 10.06.2015 r. dekretu, w którym Indonezja jednostronnie zniosła obowiązek wizowy dla obywateli 45 krajów. Wjazd bezwizowy możliwy jest wyłącznie w celu turystycznym, na pobyt do 30 dni. Wjazd bez wizowy w celu turystycznym nie może zostać przedłużony, ani zamieniony na inny rodzaj wizy, bez opuszczenia Indonezji.

Wjazd bezwizowy do Indonezji jest ograniczony do pięciu następujących lotnisk międzynarodowych: Jakarta Sukharno Hatta, Bali International,Medan International, Batam International oraz Surabaya International. Wjazd do Indonezji w ramach bezwizowego ruchu turystycznego możliwy jest również przez dziewięć następujących przejść morskich: Bandar Bentan Telan Lagoi (Tanjung Uban), Bandar Seri Udana Lobam (Tanjung Uban), Batam Center – Batam, Citra Tri Tunas Batam, Marina Teluk Senimba Batam, Nongsa Terminal Bahari Batam, Sekupang Batam, Sri Bintan Pura (Tanjung Pinang), Tanjung Balai Karimun
(Tanjung Balai Karimu).

www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/indonez  ja

kangur dołączył
28.06.2016

kangur 08:07 | 29.06.2016

cd..
W przypadku pozostałych celów wjazdu, obywatele polscy mogą otrzymywać wizy (do 30 dni pobytu na terytorium Indonezji, dotyczy tylko paszportów zwykłych a nie tymczasowych) przy wjeździe – w ściśle ustalonych punktach przekraczania granic na lotniskach i w portach morskich (tzw. Visa On Arrival - VOA). Po przylocie do Indonezji wizy można otrzymywać odpłatnie (35 USD) na lotniskach w Medan, Pekanbaru, Padang, Dżakarcie (Soekarno-Hatta i Halim), Surabaya, Denpasar-Bali, Manado, Yogyakarta, Solo, Mataram-Lombok, Balikpapan, Makasar, Kupang. Wizę można uzyskać również w portach morskich: Batam, Tanjung Uban (Bintan), Belawan (Medan), Sibolga (Sumatra), Dumai, Teluk Bayar (Padang, Sumatra), Padang Bai (Bali), Jayapura (Papua), Bitung, Tanjung Balaikarimun, Tanjung Mas (Semarang), Tenau (Kupang), Pare Pare (Sulawesi), Bintang Pura (Tanjung Pinang), Soekarno-Hatta (Makassar, Sualwesi). Istnieje możliwość przedłużenia wizy „on arrival” o kolejne 30 dni w najbliższym urzędzie imigracyjnym, po złożeniu wniosku i uiszczeniu opłaty 35 USD. Z dniem 04.04.2014 r. weszła w życie Umowa o zwolnieniu z obowiązku wizowego posiadaczy paszportów dyplomatycznych i służbowych. Nie ma możliwości otrzymania indonezyjskiej wizy na lądowej granicy między Timorem Wschodnim a Indonezją (Atambua). Przy dłuższych pobytach, przy celach wyjazdu innych niż turystyczny/biznesowy oraz w przypadku posiadania paszportu tymczasowego o wizę należy aplikować w Ambasadzie Indonezji w Warszawie, ul. Estońska 3/5, tel. +48 22 6175179, +48 22 6175108, fax +48 22 6174455, email: info@indonesianembassy.pl. Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ubiegający się o wizę wielokrotną musi w momencie złożenia aplikacji legitymować się paszportem ważnym mini­mum 18 miesięcy. Na żądanie władz imigracyjnych należy okazać bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż (posiadanie biletu może być konieczne już w momencie składania wniosku o wizę w Wydziale Konsularnym Ambasady Indonezji w Warszawie). Przy wjeździe do Indonezji nie ma obowiązku wykazania się określoną kwotą pieniędzy bądź deklarowania jej na granicy. Składając wniosek o indonezyjską wizę, należy mieć przy sobie kartę kredytową lub zaświadczenie z banku potwier­dzające posiadanie konta bankowego. W przeciwnym razie trzeba mieć gwarancję osoby zapraszającej, że zapewni ona środki utrzymania i opiekę. Podatek lotniskowy przy wyjeździe z Indonezji (nie ujęty w cenie biletu) wynosi w Indonezji 150 tyś IDR lub 200 tyś IDR w zależności od miasta, z które następuje wylot z Indonezji. Należy pamiętać, by mieć taką kwotę w miejscowej walucie. "

Fand dołączył
12.05.2016

Fand 00:13 | 10.08.2016

Czy mogłabym dostać jakieś informacje jak wygląda procedura aplikacji o wizę na lotnisku?
Czy muszę coś mieć prócz ważnego paszportu min 6msc i dolarów?
Ktoś korzystał tutaj z pośrednictwa wizowego?
Szukam też informacji czy wciąż przy lotach krajowych w Indonezji obowiązuje opłata wylotowa?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

alchemia_momentu dołączył
07.12.2015

alchemia_momentu 13:50 | 10.08.2016

Cała procedura wizowa w Indonezji jest bardzo prosta. Przy wizie 30 dniowej dostaje się stepel na lotnisku, przy dłuższym pobycie nalezy ubiegać sie o wize w ambasadzie. Ja bylam w Indonezji miesiąc i nie musialam przedstawiac bietu powrotnego ani rezerwacji. Oplaty wylotowej tez nie nie płaciłam.

Fand dołączył
12.05.2016

Fand 13:56 | 10.08.2016

Tylko, że ja planuję kupić wizę on arrival z możliwością przedłużenia, nie będę korzystać z darmowego pobytu do 30dni.
Takowy pani wybrała, tak? :)

hola_ola dołączył
20.03.2016

hola_ola 14:20 | 11.10.2018

A czy ktoś się orientuje, czy w przypadku pobytu trwającego dokładnie 30 dni, można spokojnie skierować się po pieczątkę w ramach ruchu bezwizowego, czy jednak na wypadek jakiś nieoczekiwanych problemów z wylotem, typu pogoda lepiej wyrobić on arrival? Dzwoniłam w tej sprawie do ambasady, ale niczego się nie dowiedziałam oprócz zaproszenia do wyrobienia wizy w placówce.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl