Forum dyskusyjne


International Experience Canada- porady

kategoria podróże po świecie

kraj Kanada

mm19_86 dołączył
14.10.2013

mm19_86 20:48 | 30.11.2016

Witam,

Zapraszam wszystkich, tych co planują swój wyjazd w ramach programu International Experience Canada, do mojej strony:

mmarcinek.wixsite.com/zwedrownegopunktu/kanada 

W dziale Parę słów na temat... znajdziecie potrzebne informacje.

Już wkrótce dodam więcej porad.


Pozdrawiam,

Magdalena


mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 22:35 | 30.11.2016

Przeczytałem opis Praca w sadach... ciekawy temat można mieć porównanie, ale piszesz tam, że zbieraliście jabłka więc zbieraliście z ziemi jabłka, które idą na sklepy? Czy może chodziło o zrywanie?
Tam spady, jabłka przemysłowe (które idą na soki) są może czy pozostawia się je pod drzewkami?
Powiedz też ile ~dostaje sadownik za jabłko? Są np. mali sadownicy czy sami duzi? Każdy ma swoje przechowalnie czy też ci co nie mają magazynów oddają do większych grup? Jak to tam działa?


Napisałaś też:
Jedna skrzynia w zależności od rodzaju potrafiła pomieścić od 350 do ok 400 kg. Jabłka czy gruszki zbierane są do toreb, które umocowane są z przodu osoby ich zbierających. Pełna torba to waga 20 kg. Za pełną skrzynię, picker dostaje od 24 NZD do 30 NZD, w zależności od gatunku jabłek czy gruszek.

Ile takich skrzyń średnio można zrobić na dzień?


mm19_86 dołączył
14.10.2013

mm19_86 02:52 | 01.12.2016

Witam,

Dziękuję za komentarz. Chodziło mi o zrywanie jabłek z drzew,poprawiłam w tekście aby było bardziej wyraźne o co mi dokładnie chodziło :) Opadłych jabłek się nie zbiera, zostają one pod drzewkami. Nie wiem dokładnie ile dostaje sadownik ale z tego co wiem co ciężko zarobione pieniądze. Zależy od sezonu. Wyobraź sobie ile muszą pieniędzy włożyć w wyhodowanie drzew, w ich pielęgnację, ile musi zapłacić pracownikom a czasami przyjdzie grad i zniszczy połowę a nawet i cały sad, także nie są to wielkie pieniądze. Co do przechowalni czy pakowalni nie wszyscy sadownicy je mają. W Nowej Zelandii pakowaliśmy i przechowywaliśmy jabłka i gruszki od kilku innych sąsiadów
choć nasz sadownik był mały,wybudował pakowalnię.

Co do Twojego drugiego pytania. Wszystko zależy od jabłek i drzew. Jeśli drzewa są rozłożyste, ciężko dostępne, zrywanie jabłek trwa o wiele dłużej. Niektóre drzewa są chore a czasami jabłka na drzewach nie są wystarczająco dojrzałe lub ich kolor nie spełnia wymogu dla danego gatunku więc częściej musisz się przenosić. Każdy początkujący picker zbiera od 3 do 5 skrzyń.

Mam nadzieję, że odpowiedziała na Twoje pytania.Jeśli masz więcej śmiało pisz.

Pozdrawiam,

MagdalenaStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl