Forum dyskusyjne

Tajlandia z dzieckiem - plan

kategoria podróżowanie z dziećmi

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 09:23 | 19.06.2018

Witam.
Wybieram się z żoną i dzieckiem 4 letnim do Tajlandii. Ostatni tydzień listopada i pierwszy grudnia (2 tyg). W planach chwilowo mam pobyt parę dni Bangkok i Krabi (Ao Nang). Pytanie, jak z rezerwacjami? Lepiej wcześniej na booking czy na miejscu szukać? Jak wygląda sprawa z transportem? Czy wyjazd z dzieckiem nie jest jakoś zbyt ryzykowny?
Dzięki

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 09:26 | 19.06.2018

aha, i jak to jest z bankomatami? Będe wdzieczny za wszelkie informacje. Propozycje do zwiedzania,biorac pod uwagę dziecko, które nie lubi chodzić za dużo :P

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 09:51 | 19.06.2018

Cześć!

Zabierz gotówkę - bankomaty są ale wypłacisz tylko tajskie bahty- odnośnie gotówki to według uznania (euro,dolary,złotówki). W Krabi masz multum aktywności do wyboru więc da radę wybrać i coś dla dziecka tym bardziej, że jeśli wybierzesz coś przez booking to prawdopodobnie za każdym razem gdy będziecie wyruszać na tour shuttle bus zabierze Was spod hotelu na plażę Ao Nang i przydzielą do odpowiedniej grupy w zależności od wybranego tour więc nie będzie za dużo chodzenia. Oczywiście nie każdy tour będzie odpowiedni dla dziecka (na pewno możesz odrzucić tour pod nazwą Hot Springs, Emerald Lake and Tiger Temple) Widziałem mnóstwo rodzin (głównie z Europy i Korei Południowej) z dziećmi w różnym wieku i nigdy nie było sytuacji, gdzie czuli zagrożenie. Zwracaj tylko uwagę w sytuacjach gdy będzie tour gdzie pojawiają się małpy.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 10:02 | 19.06.2018

Tzn, że można płacić założmy w złotówkach? Czy chodzi o to, że kantory wymienią wszystko łacznie z naszą walutą.
Zastanawia mnie jak z rezerwacjami? Dwa lata temu byłem w Indiach z żoną i każda rezerwacja była o dupe rozbić, bo żaden taksiarz czy tuk tukowiec pojecia o topografi nie mieli, ale problemu z wyborem hotelu na miejscu żadnego problemu nie było, wręcz sami sie pchali

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 10:20 | 19.06.2018

Kantory wymienią złotówki na tajskie bahty (nie wiem tylko jak jest z nominałem 500 zł). Jeszcze odnośnie walut staraj się wymieniać większe nominały - przynajmniej odnośnie dolarów. Za banknot 100 dolarowy dostaniesz lepszy kurs niż sprzedając 5 banknotów 20 dolarowych. Nie ma możliwości płacenia polską złotówką chociaż naszych rodaków w Krabi w sezonie jest od zatrzęsienia :)

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 10:37 | 19.06.2018

Odnośnie rezerwacji. Jedziesz z małym dzieckiem i nie wyobrażam sobie sytuacji, że na miejscu będziesz się rozglądać za miejscem do spania podczas gdy między nogami plącze się mały berbeć także szukałbym już i rezerwował. Samemu można sobie sprezenować taką ruletkę ale nie z małym dzieckiem. Niezależnie odnośnie tego czy jest to 5-gwiazdkowy hotel czy pokój z airbnb (czasem lepszy niż 5 gwiazdkowy hotel) - miejsce gdzie się będzie spać warto sobie zlokalizować na mapie i wbić w "memory five" przynajmniej. Znalezienie odpowiedniej miejscówki to podstawa planowania. Zawsze staram się szukać czegoś blisko miejsc, które chcę odwiedzić. Pozwala to zaoszczędzić czas, pieniądze i czasem nerwy (nie dasz się wpuścić w maliny gdzie koleś obwiezie Ciebie przez pół miasta).

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 10:58 | 19.06.2018

Taksiarze wiedza gdzie jechać? Z ostatniej wycieczki jak pisałem żaden nie pojedzie na żadane miejsce, bo nie wie gdzie to jest i nie chce

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 11:44 | 19.06.2018

W Europie taksówkarze są tacy sami albo czasem i gorsi. W Tajlandii w Krabi poza transportem na lotnisko powinieneś się obejść bez taksówek. W Bangkoku trzeba pamiętać, że taksówkarz czasem zawoła dodatkowe pieniądze za przejazd tak zwanym tollway (zawsze jest wybór - stać w korku albo zapłacić za tollway). Miasto ma wiele innych rozwiązań takich jak BTS Skytrain,Airport link, metro czy tramwaje wodne. Zawsze możesz użyć telefonu żeby zobaczyć czy taksówkarz jedzie w odpowiednim kierunku.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 12:06 | 19.06.2018

Z taksówkarzami jest taki problem (zreszta w ogóle z Tajami), że oni nie przyznają się, że nie rozumieją lub, że nie wiedzą gdzie cos jest - to dla nich sprawa honoru. Dlatego jak masz jakiś adres (po tajsku) to wydrukuj go lub pokaż w smartfonie taksówkarzowi. Wtedy masz przynajmniej pewność że rozumie

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 12:46 | 19.06.2018

Odnośnie Bangkoku rozejrzyj się za jakimś miejscem blisko BTS Skytrain albo metra (dostaniesz się łatwo na Suvarnabhumi wykorzystując airport link , dostaniesz się łatwo do Pałacu Królewskiego wysiadając na Saphan Taksin i korzystając z tramwajów wodnych).Jedynie Don Mueng gdzie linia BTS jest dopiero w budowie to kurs taksówką bodajże z Mo Chit - ale jest też i autobus. Pewnie będziesz korzystał z tego lotniska chcąc się dostać do Krabi. Wracając z Don Mueng z tego co kojarzę każdy kurs taksówkarza z lotniska jest notowany i przed wrzuceniem klamotów do taksówki pokazujesz taksiarzowi gdzie chcesz jechać (niestety ostatnio trzeba odstać w kolejce - oczywiście będą Ci proponować kurs poza kolejnością za bagatela 800 bht). Najlepsza alternatywa to autobus linia A1 podrzuci do Mochit a stamtąd metro albo skytrain.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 12:48 | 19.06.2018

Dzięki

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 12:50 | 19.06.2018

Tak zapytam jeszcze. Jak myślisz ile dni wystarczy na Bangok a ile na Krabi? 2 tygodnie całość. Mysłałem ze 2-3 dni Bangok i Krabi 8 dni i potem znowu 2 dni Bangok

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 13:40 | 19.06.2018

Wszystko zależy kto co lubi. Mogę jedynie napisać o swoich odczuciach. Jak dla mnie Bangkok nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem. Jest olbrzymim, zatłoczonym miastem, gorącym w dosłownym tego słowa znaczeniu (efekt wszechobecnych klimatyzatorów odprowadzających ciepło na ulice) - ostatnio wyczytałem, że to najbardziej gorące miasto na świecie. Krabi też jest specyficzne bo to enklawa muzułmańska w Tajlandii. Jednocześnie to kombinat turystyczny - nie każdemu to odpowiada. Myślę, że czas masz zaplanowany dobrze bo jedziesz z dzieckiem nie chcecie się za dużo przemieszczać. Podrzucę Ci w prywatnej wiadomości trochę linków do filmów z Krabi (byłem w grudniu) plus jeszcze coś.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl