Forum dyskusyjne


Trekking w RACZY sierpień 2018

kategoria tanie podróżowanie

kraj Gruzja

[fb] Krzysztof Nodar Ciemnołoński dołączył
14.04.2018

[fb] Krzysztof Nodar Ciemnołoński 19:18 | 20.06.2018

Cześć, zapraszam na mój lowcostowy trip do Raczy, gruzińskiej Szwajcarii!

Nie możesz usiedzieć w miejscu? Wolisz ruszyć w nieznane, ku przygodzie, leżeć na trawie, patrzeć w gwiazdy, cieszyć się najpiękniejszymi widokami świata?

Recepta jest prosta – pakuj manatki i ruszaj ze mną w podróż do Rachy, zwanej gruzińską Szwajcarią. Tutaj krajobraz przecinają szczyty na poziomie ponad 3000 m.n.p.m, a bogactwem są lodowce (które jedzą z ręki, wiadomo), tajemnicze jeziora, rzadko odwiedzane jaskinie i prawdziwa, nieskażona komercją magia (jak w Shire z „Władcy Pierścieni”), o którą trudno w codziennym życiu. Trip „Racha, czacza, rock’n’roll” to moja autorska propozycja dla spadkobierców energii ruchu „Beat Generation”, kochających życie w drodze, gloryfikujących przyrodę i dobrą zabawę, dla miłośników wolności i porządnej muzyki. „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”. Program pobytu to także wyzwanie – ostrzegam, że lekko nie będzie. Nałazimy się po górach tak, że dla wielu starczy na wiele lat. Do zobaczenia.

Ramowy program:

1. dzień – Wylot z Polski, przylot do Kutaisi, transfer do hostelu, nocleg w hostelu w Kutaisi.

2. dzień – Śniadanie, Kutaisi city tour i okolice (kontrowersyjnie odnowiona katedra Bagrati z XI wieku, zespół klasztorny Gelati z najpiękniejszymi freskami w Gruzji, Jaskinie Prometeusza i Sataplia). Lunch w restauracji, przejazd do regionu Rachy zwanej gruzińską Szwajcarią, relaks po nocnym locie. Powitalna kolacja u naszych gospodarzy.

3. dzień – Po śniadaniu jeep tour i trekking do rejonu przepięknych Wodospadów, gdzie zajrzymy do głębokiej na 1 kilometr jaskini. Znajdziemy tam ślady amonitów – morskich zwierząt sprzed 30 milionów lat. Lunch na łonie przyrody, wieczorem kolacja w guestohousie.

4. dzień – Po śniadaniu jeep tour i trekking do jeziora na poziomie 3000 m. n.p.m., lunch na łonie przyrody, wieczorem kolacja w guestohousie.

5. dzień – Relaks i kulturalna wycieczka w rejonie Rachy. Zobaczymy cerkwie – Barakoni i perełkę ze Złotego Wieku Gruzji – Nikortsminda (XI w.), jezioro Shaori, twierdzę Mindaciche, oraz słynną wytwórnię wina Khvanchkara, które produkuje się wyłącznie w tym rejonie. Lunch, wieczorem kolacja w guestohousie.

6. dzień – Po śniadaniu trekking na górę Shoda. Góra posiada dwa wierzchołki, niższy jest na poziomie 3000 m. n.p.m. Podejście w zależności od umiejętności i doświadczenia uczestników, lunch na łonie przyrody, wieczorem kolacja w guestohousie.

7. dzień – Kulturalny dzień w Raczy – nauczymy się wypiekać tradycyjny chleb, przygotowywać tradycyjne potrawy i destylować czaczę. Odwiedzimy też synagogę i Muzeum w Oni. Lunch. Nasi gospodarze mają również szkółkę malarstwa i mogą zaproponować dla chętnych warsztaty malarskie lub rzeźbienia w drewnie. Wieczorem kolacja w guestohousie.

8. dzień – Po śniadaniu trekking do lodowca Buba oraz nad Bezdenne Jezioro. Lunch na łonie przyrody, wieczorem kolacja w guestohousie.

9. dzień – Śniadanie, żegnamy się z Rachą, wyjazd do Kutaisi, jeżeli starczy czasu to zawitamy do nowej atrakcji w Imeretii – kanionu Okatse, nocleg w hostelu w Kutaisi, pożegnalna kolacja w restauracji.

10. dzień – Transfer na lotnisko, Wylot do Polski

Termin: 14-23.08.2018

Koszt dla grupy 5-10 osób: ok. 2350 zł (620 USD + ubezpieczenie)

Szczegóły: krz@polakogruzin.pl :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl