Forum dyskusyjne

Najlepszy przewodnik w Nepalu

kategoria polecam

kraj Nepal

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 11:41 | 25.10.2018

Witam wszystkich serdecznie...

Jesli ktos wybiera sie do Nepalu i szuka dobrego i godnego zaufania przewodnika to podaje maila i facebook Jhamka.
Poznalismy go wraz z moja zona podczas 4 tygodniowego pobytu w Nepalu...nie moglismy lepiej trafic takze z polecam go w 100%

Jhamka i jego rodzina przyjela nas fantastycznie. To najserdeczniejsi ludzie jakich poznalismy w zyciu.
Jhamka ma uprawnienia przewodnika, rozmawia po angielsku i ma wiele kontaktow w Nepalu. Zawsze dopasowuje i organizuje pobyt w zaleznosci od zyczenia grupy. Bardzo chcialbym mu pomoc. To bardzo dobrzy ludzie ale tez bardzo biedni i doswiadczeni przez los. Szczegolnie trzesienie ziemi z 2015 roku zabralo im doslownie wszystko! Kazdy was przyjazd zapewni Jhamka utrzymanie i wyzywienie jego rodzinie.

www.facebook.com/jhamkaguide 

cpjhamka@gmail.com lub cpjhamk@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

P.S
Jesli macie jakies pytania to chetnie odpowiem na wszystkie. Moj mail: borzecki@mail.com

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 12:49 | 29.10.2018

Jeśli to ten sam Jhamka,którego ja poznałam, czyli Jhamka Prasad Chaulagain (jest na fb), to także polecam najserdeczniej. :)

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 16:21 | 29.10.2018

Ten sam...we wlasnej osobie:)

Pozdrawiam

Marcin

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 19:51 | 30.10.2018

Zatem rekomenduję z całego serca. :)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:49 | 30.10.2018

>Witam wszystkich serdecznie...
>
>Jesli ktos wybiera sie do Nepalu i szuka dobrego i godnego zaufania przewodnika to
>podaje maila i facebook Jhamka.
>Poznalismy go wraz z moja zona podczas 4 tygodniowego pobytu w Nepalu...nie moglismy
>lepiej trafic takze z polecam go w 100%
>
>Jhamka i jego rodzina przyjela nas fantastycznie. To najserdeczniejsi ludzie jakich
>poznalismy w zyciu.
>Jhamka ma uprawnienia przewodnika, rozmawia po angielsku i ma wiele kontaktow w
>Nepalu. Zawsze dopasowuje i organizuje pobyt w zaleznosci od zyczenia grupy. Bardzo
>chcialbym mu pomoc. To bardzo dobrzy ludzie ale tez bardzo biedni i doswiadczeni
>przez los. Szczegolnie trzesienie ziemi z 2015 roku zabralo im doslownie wszystko!
>Kazdy was przyjazd zapewni Jhamka utrzymanie i wyzywienie jego rodzinie.
>
> www.facebook.com/jhamkaguide 
>
>cpjhamka@gmail.com lub cpjhamk@gmail.com
>
>Pozdrawiam serdecznie
>
>Marcin
>
>P.S
>Jesli macie jakies pytania to chetnie odpowiem na wszystkie. Moj mail:
>borzecki@mail.com

Jhamkę poznałam w trzy miesiące po trzęsieniu ziemi (tak jak piszesz stracił w nim cały dobytek, na szczęście jego rodzina przeżyła). Czas spędzony z nim był cudowny, to nie tylko przewodnik, ale także przyjaciel. Polecałam jego usługi wielokrotnie tu, na globie oraz na facebooku. Świetnie, że też na niego trafiłeś, nie mogłeś lepiej trafić :)
Ja już się cieszę na kolejne spotkanie z Jhamką i Nepalem, a każdemu kto wybiera się do Nepalu czy Bhutanu także polecam jego pomoc

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 10:53 | 31.10.2018

Fantastycznie ze wracasz do Nepalu i ponownie spotkasz sie z Jhamka. To piekne miejsce i wspanialy czlowiek. Ja bede musial troszke poczekac... dwa lata temu urodzila sie moja coreczka. Mam nadzieje ze pewnego dnia zabiore ja do Jhamki.

Pozdrawiam

Marcin

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:53 | 02.11.2018

>Fantastycznie ze wracasz do Nepalu i ponownie spotkasz sie z Jhamka. To piekne
>miejsce i wspanialy czlowiek. Ja bede musial troszke poczekac... dwa lata temu
>urodzila sie moja coreczka. Mam nadzieje ze pewnego dnia zabiore ja do Jhamki.
>
>Pozdrawiam
>
>Marcin

Też się cieszę :) Plan zrodził się dość spontanicznie, głównym celem podróży jest Bhutan, od razu więc pomyślałam, że skoro tam, to tylko z Kathmandu. To będzie moja trzecia wizyta w Nepalu i drugie spotkanie z Jhamką. Ciekawa jetem jak znalazłeś kontakt do Jhamki?

bary500 dołączył
04.11.2014

bary500 09:21 | 03.11.2018

....tez ktos mi go polecil...

Prosze pozdrow Jhamke od Marcina i Justyny.

Zycze wspanialej wyprawy.

Marcin

nurek102 dołączył
28.11.2018

nurek102 16:19 | 28.11.2018

Witam wszystkich bardzo cieplo,

jestem na samy początku drogi w Himalaje...i na samym początku pytanie natury fundamentalnej nasuwa się samo: czy trek z przewodnikiem czy z jedna z wielu firm-organizatorow ?

Za kazda sugestje,rade będę nadwyraz wdzięczny .

pozdrowionka AS

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:44 | 28.11.2018

Zależy jaki trek. Niektóre spokojnie zrobisz sam, a niektóre lepiej z przewodnikiem, a inne obowiązkowo z przewodnikiem, bo takie są nepalskie przepisy. Nie wiem co masz na myśli pisząc firma-organizator.
Zbyszek

nurek102 dołączył
28.11.2018

nurek102 19:32 | 28.11.2018

Znalazlem pare firm polsko -nepalskich ktore organizują wszystko od a do z ,

lub Annapurna Base Camp Trek i wiele innych.

Nie mam zamiaru przeplacac ale wydaje mi się ze w jednym czy w drugim

rozwiązaniu sa plusy i minusy. Stad moje zapytanie-czego jest więcej w treku

ze swoim przewodnikiem i w treku zorganizowanym przez firme X.

pozdr
as

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 21:44 | 28.11.2018

Taki treki jak ABC, Annapurna Circuit, EBC ( z odnogami do sąsiednich dolin, Lagntang i Helmabu są logistycznie bardzo proste, a szlaki oczywiste (trzeba mocno się postarać by pobłądzić, ale i to byłoby trudne...). Na trasach masz lodge na tyle gęsto, że możesz wyznaczać sobie dowolniej odcinki do przejścia. Dla nawigowania i znajdowania sobie noclegu przewodnik jest zupełnie zbędny. Jednak jeśli potrzebniejsze kogoś kto wprowadzi Cię w kulturę kraju, opowie o mijanych wioskach i jej mieszkańcach (np. trasę wokół Annapurny zamieszkuje kilka odrębnych ludów), pomoże zrozumieć co kryją mijane gompy to taki przewodnik może być prawdziwym skarbem.
Na innych trekach (Mustang, Dolpo, wokół Mansalu czy Daulagiri, mniejszych jak Naar Phu) wymagan jest obecnośc przewodnika.

Ja bym odradzał korzystanie z naszych biur podróży. Nie podważam ich profesjonalizmu, ale one organizując taki rodzaj ekspresowych treków (i pobytów w Nepalu). Jeżeli boisz się sam jechać to zawsze możesz skontaktować się przez internet z nepalskimi organizatorami i oni pod Twoje dictum zorganizują trek. "Zorganizują" to oczywiście też trochę wyrażenie na wyrost bo nie ma tam szczególnie co organizować. Jedynie samemu (albo na miejscu za pośrednictwem jednej z licznych agencji turystycznych) trzeba załatwić TIMS i permit co zajmuje może 2 godziny (poza sezonem nawet mniej), kupić bilet na bus (albo samolot jeśli ma to być np. Everest, a nie masz ochoty zasuwać dodatkowy tydzień na nogach do parku Sagarmatha). spakować lekki plecak i tyle. To wszystko.

pozdrawiam

nurek102 dołączył
28.11.2018

nurek102 22:33 | 28.11.2018

Jaszon super dzięki na konstruktywna, rzeczowa odpowiedz.....

Na cos takiego liczyłem.

Tak sobie wyobrazalem ze człowiek sprawnie językowo i intelektualnie da rade.

Jednak nie będę ukrywal ze chętnie bym przeczytal opinie skrajnie

przeciwna...od kogos kto miał zorganizowane wszystko all inclusive.

pozdr
as

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:20 | 28.11.2018

No to jeszcze pytanie czy jedziesz sam czy z ekipą, to też trochę zmienia, szczególnie jeżeli chodzi o koszty. Jeżeli jedziesz sam, wtedy dołączenie do jakiejś ekipy przy treku, gdzie obowiązkowy jest nepalski przewodnik może mieć jakiś sens. Jak nie chcesz przepłacać agencjom (obojętnie czy polskim czy nepalskim) to nie daj się wkręcić w imprezę z wyżywieniem. Zawsze nie warto. Jeżeli wybierzesz organizatora z Polski, to on i tak musi współpracować z nepalską agencją. Nie ma innej możliwości. I tak wracamy do najważniejszego pytania, jaki trek chcesz zrobić, bo na razie to dyskusja bez sensu. Zresztą, może się nie znam. W Nepalu byłem tylko 3 razy i wybieram się w przyszłym roku po raz czwarty.
Pozdrawiam
Zbyszek

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:44 | 28.11.2018

>No to jeszcze pytanie czy jedziesz sam czy z ekipą, to też trochę zmienia,
>szczególnie jeżeli chodzi o koszty. Jeżeli jedziesz sam, wtedy dołączenie do jakiejś
>ekipy przy treku, gdzie obowiązkowy jest nepalski przewodnik może mieć jakiś sens.
>Jak nie chcesz przepłacać agencjom (obojętnie czy polskim czy nepalskim) to nie daj
>się wkręcić w imprezę z wyżywieniem. Zawsze nie warto. Jeżeli wybierzesz organizatora
>z Polski, to on i tak musi współpracować z nepalską agencją. Nie ma innej możliwości.
>I tak wracamy do najważniejszego pytania, jaki trek chcesz zrobić, bo na razie to
>dyskusja bez sensu. Zresztą, może się nie znam. W Nepalu byłem tylko 3 razy i
>wybieram się w przyszłym roku po raz czwarty.
>Pozdrawiam
>Zbyszek

no wlaśnie, jest o Jhamka.
Poza tym zgadzam się ze Zbyszkiem

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:25 | 29.11.2018

Zbyszku, na treki,jeśli idziesz indywidualnie, nie musisz mieć nepalskiego przewodnika.Niektórzy idą sami. Jest to trudniejsze, ale możliwe. Z wyżywieniem racja.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 12:28 | 29.11.2018

Lilla, niestety są takie treki, że nie możesz iść bez przewodnika np. Upper Mustang, Dolpho, Manaslu. Wymagana ilość trekkerów to minimum 2 osoby. Można wziąć tzw. "ducha" jeżeli jest się samemu, agencje na to idą.
Pozdrówka
Zbyszek

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 10:53 | 29.11.2018

Bynio, a na jakich byłeś trekach? I sam czy z organizatorem (biurem podróży)?

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 13:32 | 29.11.2018

Zbyszku, tu masz rację. Ja sądziłam, że chodzi tylko o treki ABC i EBC, stąd odpowiedziałam,kierując się doświadczeniem. Manaslu mi się marzy :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 12:32 | 29.11.2018

Byłem w ABC z Poon Hill, na Annapurna Circuit, w Upper Mustangu, Rasuwa. Poza Upper Mustangiem w pozostałych miejscach byliśmy bez przewodnika, organizowałem sam. W Upper Mustangu przewodnik jest obowiązkowy, więc organizacja treku spoczęła na nepalskiej agencji. Oczywiście na początku próbowali wcisnąć nam full pakiet, z jedzeniem i z przelotami, ale nie daliśmy się. Cena była bardzo przystępna i wszystko załatwione tak jak trzeba, więc tą agencję mogę spokojnie polecić Three Jewels Adventures. Teraz będę szukał kogoś kto zorganizuje mi trek wokół Manaslu ponieważ tam przewodnik jest również obowiązkowy, ale bez głupot. Z polskich biur to jest forumowicz JADU, który ma świetne rozeznanie i organizują imprezy w Nepalu. Spokojnie mogę Jarka także polecić. Moim zdaniem, optymalna grupa to od 3 do 6 osób na treki gdzie niezbędny jest przewodnik. Lepiej rozkładają się koszty.
Pozdrawiam
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl