Forum dyskusyjne


Picie wody z kranu Rumunia

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Rumunia

magdar dołączył
15.01.2018

magdar 13:56 | 18.07.2019

Witam. Czy ktoś orientuje się czy w Rumunii można pić przegotowaną wodę z kranu czy lepiej kupować butelkową? Wiem że nie zaleca się picia wody prosto z kranu.


Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:55 | 20.07.2019

>Witam. Czy ktoś orientuje się czy w Rumunii można pić przegotowaną wodę z kranu czy
>lepiej kupować butelkową? Wiem że nie zaleca się picia wody prosto z kranu.

My gotowaliśmy i piliśmy 2 lata temu. I żyjemy.


gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 22:08 | 21.07.2019

Zależy do żołądka; na pytanie: czy można pić wodę z kranu w Rumunii będą trzy możliwości odpowiedzi:
1/ można
2/ można po przegotowaniu
3/ nie można


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:09 | 22.07.2019

Magdar, gastropoda celnie to ujął ((-:. Pytanie jest skonstruowane trochę naiwnie (bez złośliwości). Rumunia to duży kraj, więc pewnie jest różnie. Na pewno nie ma takiego zagrożenia jak w Azji południowej, wschodniej, czy Afryce. Podejrzewam, że flora bakteryjna w Rumuni jest podobna do naszej, więc złapanie ameby, ETEC, DAEC, EAggEC, Campylobacterii, Shigelli (czerwonka), Salmonelli, Aeromonas, Plesiomonas - tu to nawet nie wiem jaką dać końcówkę ((-:, innego rotawirusa, norowirusa, adenowirusa, astrowirusa lub innego pierwotniaka z nieskończonego panteonu badziewia czyhającego na białasa nie złapiesz. Ale,.... picie wody bez przegotowania, z nietestowanego na znajomych źródła, zawsze niesie ze sobą zagrożenie, chociażby biegunki.


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:25 | 22.07.2019

Ups! pisałem na smartfonie, więc nie dojrzałem, że pytasz o picie wody przegotowanej, wybacz. Przejeżdżałem przez Rumunię, piłem wodę przegotowaną i nie miałem żadnych sensacji żołądkowych, ani nic mi nie wiadomo o tym że załapałem coś poważniejszego.


[fb] Jerzy Puchowicz dołączył
02.12.2016

[fb] Jerzy Puchowicz 07:55 | 22.07.2019

Przecież to normalny kraj. W ogóle nie zastanawiałem się nad tego typu kwestią - byłem w zeszłym roku przez dwa tygodnie.. Mieszkałem w różnych miejscach w Rumunii, przygotowywałem sobie ciepłe napoje (praktycznie wszędzie sa czajniki) korzystając z wody w kranie. Pewnie w knajpach tez gotują kranówkę. Nie miałem żadnych problenów zoładkowych. Woda butelkowana jest bardzo tania - wiec też nie ma problemu.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl